Kredi faizlerinde indirim bekleyenler kötü haber! Bankalar bir bir maliyetleri yeniden yükselttiler

Ramazan Bayramı öncesinde, ilkbahar döneminde ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirim bekleyenler için kötü haber geldi. Kısa süre öncesine kadar yüzde 2.00'nin altında olan faizler yeniden çıktı.

Finans 14.04.2022 - 16:39 14.04.2022 - 16:40 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - İhtiyaç kredisi kullanarak nakit sorunlarını çözmek isteyenler bankaların yeni dönem kampanyalarını merakla bekliyordu. Bazı bankaların ilk defa müşteri olmak kaydıyla sağladıkları düşük limitli kredi paketleri dışında bu dönemde çok dikkat çeken bir kampanya gelmedi. Halen indirim bekleyenler için ise kötü haber geldi. Zira bazı bankalar ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını yükselttiler. 

BAZI BANKALAR İHTİYAÇ KREDİSİNDE FAİZLERİ YÜKSELTTİLER

Akbank kısa süre öncesine kadar müşterilerine özel bankalar arasında en uygun faiz oranlarından birisini sunuyordu. Akbank'ın kredi paketinde 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi 50.000 TL limitle ve 1.92 faiz oranıyla sağlanıyordu. Ancak banka son güncellemesi ile birlikte ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını değiştirdi. Müşteriler artık ihtiyaç kredisi başvurularını 2.11 faiz oranıyla yapıyorlar. Akbank müşterilerine 100.000 TL limitle kredi sağlıyor. 

Listede yer alan faiz oranlarını değiştiren bir diğer banka İNG Bank oldu. İhtiyaç kredisinden 100.000 TL limit olanağı olan İNG Bank; 36 ay vadeli ödemelerde 50.000 TL, 24 ay vadeli ödemelerde ise 100.000 TL kredi kullanımlarını yüzde 2.14 faiz oranıyla onaylıyor. Bankanın 3 ay erteleme fırsatı bu dönemde devam ediyor. 

faizler artı maliyetler yükseldi ihtiyaç kredisi 1

Devlet bankalarında da tablo değişti

Devlet bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranları da güncellendi. 3 devlet bankası son kampanyalarıyla paket kapsamı içinde yer alan müşterilerine 25.000 TL limit, 36 ay vade ve yüzde 1.55'ten başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi veriyorlardı. Herkes için geçerli kredi paketlerinde faizler değişiyordu. Bu oranları güncelleyen devlet bankaları daha yüksek faizlerle kredi sağlamaya başladılar. 

faizler artı maliyetler yükseldi ihtiyaç kredisi 2

Halkbank herkes için geçerli ihtiyaç kredisi paketini yüzde 1.71 faiz oranıyla veriyor.

Ziraat Bankası özel şart olmadan herkesin başvuru yapabildiği kredisi 1.79 faiz oranıyla sağlıyor.

Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.91 olarak ilan edildi. 

KAMPANYALI KREDİ VEREN BANKALAR

Nisan 2022 döneminde kampanyalı kredi veren bazı bankalar bulunuyor. Bu bankaların ilki kredi risk puanına göre geçerli olmak üzere sağlanacak TEB kampanyası. TEB aylık yüzde 1.67 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Enpara ise müşterilerinin kredi taleplerini 1.66'dan başlayan faizlerle onaylayacağını açıkladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@