Kredi Faizlerinde Kasım Sonu Güncellemeleri! Banka Banka Konut, Taşıt, İhtiyaç Kredileri Yeni Faiz Oranları!

Bankalar Kasım ayı sonunda kredi faizlerini güncellediler. Hangi banka yüzde kaç faizle konut, taşıt, ihtiyaç kredisi vermeye başladılar.İşte banka banka konut, taşıt, ihtiyaç kredisi faizleri..

Finans 27.11.2021 - 22:39 27.11.2021 - 22:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son günlerin en güncel konusu faiz indirimleri oluyor. Merkez Bankası ısrarlı bir şekilde faiz indirimi yaparken bu gelişme bankaların kredi faizlerine de yansıyor. Kamu bankaları kredi faizlerinde indirim yolunu bir politika olarak belirlerken özel bankalar bunun tam tersi istikamette hareket edip kredi faizlerinde artırım yapıyorlar. Peki hangi banka hangi faiz oranı ile ihtiyaç, konut ver taşıt kredisi veriyorlar. 

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ KASIM AYI GÜNCELLENMİŞ ORANLARI

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranlarının son durumu oldukça merak ediliyor. Yapılan son güncellemelerle beraber Vakıfbank aylık yüzde 1,55 faizle, Halkbank aylık yüzde 1,63 faizle ve Ziraat Bankası da aylık yüzde 1,63 faizle ihtiyça kredisi veriyor. Faiz indirimleri kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faizlerine yansıtılmadı. Ucuz kredi seçenekleri diğer kredi çeşitlerinde uygulanıyor. 

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları da merak ediliyor. Alınan son bilgilere göre ucuz maliyetli ihtiyaç kredisi veren bankalardan ING Bank aylık yüzde 1,48 faizle, QNB Finansbank da aylık yüzde 1,49 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. Özel bankalar ihtiyaç kredisi faizlerinde yükseltme yoluna giderken İş Bankası aylık yüzde 1,70 faizle, TEB aylık yüzde 1,77 faizle, Garanti BBVA aylık yüzde 1,91 faizle, Akbank aylık yüzde 1,93 faizle, Denizbank aylık yüzde 1,94 faizle ve Yapı Kredi Bankası da aylık yüzde 2,21 faizle ihtiyaç kredisi veriyor.

ihtiyaç kredisi faiz oranları

TAŞIT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI

Taşıt kredisi kullanmak isteyenler son güncel faiz oranlarını merak ediyorlar. Taşıt kredisinde en uygun aylık faizi Vakıfbank uyguluyor. Vakıfbank tarafından taşıt kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,50 faiz uygulanıyor. Akbank ise taşıt kredisi aylık faiz oranını yüzde 1,53 olarak açıkladı. ING Bank, Halkbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası müşterilerine aylık yüzde 1,54 faizle taşıt kredisi veriyorlar. Anadolubank aylık yüzde 1,59 faizle, Ziraat Bankası aylık yüzde 1,59 faizle, Denizbank aylık yüzde 1,81 faizle ve Garanti BBVA da aylık yüzde 1,87 faizle taşıt kredisi imkanı sağlıyor.

taşıt kredisi faiz oranları

KASIM 2021 KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZLERİ 

Kasım ayında konut kredisi en çok faiz değişimi olan kredi türleri arasında yer alıyor. Kamu bankaları Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank aylık yüzde 1,20 faiz oranı ile konut kredisi veriyor. Özel bankalar ise kamu bankalarının aksine konut kredisi faizlerinde farklı oranlarda yükselişlere gittiler. Bu kapsamda faiz güncellemesi yapan bankalardan olan Akbank aylık yüzde 1,49 oranında faizle konut kredisi veriyor.

konut kredisi faiz oranları

İş Bankası aylık yüzde 1,50 oranında faizle, Denizbank aylık yüzde 1,51 faizle, TEB aylık yüzde 1,58 faizle, Fibabanka aylık yüzde 1,62 faizle, QNB Finanbnak aylık yüzde 1,64 faizle ve Yapı Kredi Bankası aylık yüzde 1,64 faizle konut kredisi veriyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@