Kredi Faizlerine PPK Ayarı! İNG Bank, TEB, İş Bankası, Akbank İhtiyaç Kredisi Maliyetleri Düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın PPK faiz oranlarına dair açıklamasının ardından bankalardan kredi faizlerine güncelleme geldi. İNG Bank, TEB, İş Bankası, Akbank yeni oranlarını sundu.

Kredi Faizlerine PPK Ayarı! İNG Bank, TEB, İş Bankası, Akbank İhtiyaç Kredisi Maliyetleri Düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir televizyon programında politika faiz oranlarına dair açıklamalarda bulundu. Politika faiz oranlarının çok yüksek olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz oranlarının düşürülmesi gerektiğini söyledi.

BANKALARDAN KREDİ FAİZ ORANLARINA PPK AYARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dile getirilen faiz oranlarına dair açıklamanın ardından bazı bankalardan anında kredi faiz hamlesi geldi.

İlk dikkat çeken örnek Akbank'tan oldu. Akbank yeni gün başında yapmış olduğu güncelleme ile konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Daha önce yüzde 1.39 faiz oranıyla kredi sağlayan banka yeni dönemde daha düşük faizle kredi vereceğini ilan etti. Yaptığı faiz indirimi ile dikkat çeken Akbank ayrıca kamu bankalarının sunduğu en düşük faiz oranını da geride bırakmış oldu.

Ağustos ayının en düşük faizli kredi oranına sahip olan Akbank'ın ardından yeni faiz oranı yüzde 1.34 olarak açıklandı.

Akbank konut kredisinin yanında ihtiyaç kredisinde de faiz indirimine gitti. Banka kısa süre öncesinde kadar direkt kredi paketi ve standart ihtiyaç kredisi paketiyle yüzde 1.80 faiz oranıyla kredi olanağı sunuyordu. Yeni güncelleme sonrasında iki kredi paketinin oranlarında da indirime giden Akbank yüzde 1.53 faizle ihtiyaç kredisi sağlayacağını açıkladı.

İHTİYAÇ KREDİSİNDE YENİ FAİZ ORANLARI

Nakit ihtiyacı olanlar ise bankaların güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra PPK faiz toplantısı öncesinde bankaların ilan ettiği güncel kredi faiz oranı tablosu şu şekilde oldu.

KREDİ-2

* İNG Bank Ağustos 2021 dönemi 36 ay vadeli 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.35

* QNB Finansbank Ağustos 2021 dönemi 36 ay vadeli 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.39

* TEB Ağustos 2021 dönemi 36 ay vadeli 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.45

* Akbank Ağustos 2021 dönemi 36 ay vadeli 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.53

* İş Bankası Ağustos 2021 dönemi 36 ay vadeli 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.60.

Yukarıda yer alan bankaların tamamı müşterilerine 3 ay ödeme erteleme olanağı sunuyorlar. Ağustos 2021 döneminde kredi kullananlar ilk taksitlerini Kasım ayında ödemeye başlayacaklar.

SONRAKİ HABER