12 Bankadan Sürpriz Kredi Hamlesi! İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları Değişti, En Uygun Kredi Faizi Düştü

Bankaların kredi faiz oranları yakından takip edilmeye devam ederken bugün bankalardan sürpriz bir kredi hamlesi geldi. Bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları bir kere daha değişti. Kredi çekmek istiyorum diyen kişiler için en uygun ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi veren bankaların listesi haberimizde!

12 Bankadan Sürpriz Kredi Hamlesi! İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları Değişti, En Uygun Kredi Faizi Düştü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından enflasyon ve dolar kurunda yaşanan yükselişi durdurmak adına atılan adımlar ne yazık ki bankaların kredi faiz oranlarında yükseliş yaşanmasına neden olmuştu. 2020 senesinin Haziran ayında ucuz destek kredi paketleri ile dip noktasını gören kredi faizleri sonrasında adeta uçuş geçmiş ve cep yakmaya başlamıştı. 

BANKALARDAN YENİ KREDİ FAİZ GÜNCELLEMESİ GELDİ!

Bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları 2021 yılının zirvesini görürken yaşanan yükselişin ardından bankalardan yeni bir kredi faiz güncellemesi geldi. Aralarında kamu bankalarının da yer aldığı 12 banka faiz oranlarını güncelledi. Ne yazık ki beklendiği üzere kredi faiz indirimi müjdesi gelmezken bazı bankalar ise bayram kampanyaları nedeni ile düşürmüş oldukları faiz oranlarını yeniden yukarıya çekti. QNB Finansbank ise sürpriz bir kredi hamlesi yaparak ihtiyaç kredisi faiz oranını düşürdü ve en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı rakamı aşağıya çekilmiş oldu.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Yapılan güncellemeler sonrasında konut kredisi faiz oranları bazı bankalarda yükselirken en düşük konut kredisi faiz oranı değişmedi. En uygun konut kredisi veren banka Vakıfbank olurken en düşük konut kredisi faiz oranı ise bu banka tarafından uygulanan yüzde 1,32 oldu. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası yüzde 1,37 faiz oranı ile konut kredisi verirken Halkbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,38 olarak revize edildi. 

Özel bankalar arasında en uygun konut kredisi veren banka yüzde 1.39 faiz oranı ile Akbank olurken İş Bankası konut  kredisi faiz oranı yüzde 1.45 ve Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.46 oldu.

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları rakamlarında yaşanan yükseliş devam ederken QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı rakamında sürpriz kredi hamlesi yaparak en uygun ihtiyaç kredisi veren banka oldu. Yapılan güncelleme ile en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,39 seviyesine çekilirken bu bankayı yüzde 1,45 ihtiyaç kredisi faiz oranı ile TEB takip etti. Devlet bankalarının ihtiyaç kredisi paketinde ise Vakıfbank yüzde 1,51 faiz oranı ile en uygun ihtiyaç kredisi veren devlet bankası olurken Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.54 olarak revize edildi.

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Araba sahibi olmak isteyen kişiler için ise en uygun taşıt kredisi veren banka Vakıfbank oldu. Vakıfbank hem sıfır hem de ikinci el araç almak isteyen kişilere yönelik olarak yüzde 1.50 faiz oranı ile kredi vermeye devam ediyor.

Yorumlar (0)