2021’de Sıfır Faiz İle Kredi Verecek Bankalar Belli Oldu!

Bankalar sıfır faizli kredilerini ise ihtiyaç veya konut kredileri bazında sunmayacaklarını açıkladılar.

2021’de Sıfır Faiz İle Kredi Verecek Bankalar Belli Oldu!
Bankalar sıfır faizli kredilerini ise ihtiyaç veya konut kredileri bazında sunmayacaklarını açıkladılar. Sıfır faizli krediler belirli şartları karşılayan vatandaşlara ve belirli sektör alanlarına yönelik verilecek. Bu kapsamda sıfır faizli kredi kullanımına gerçekten ihtiyacı olan kişiler için uygun aylık taksitlerin hesaplanması planlanıyor.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredisi

Ziraat Bankası, sıfır faizli kredisini, çiftçilere ve tarım ile ilgili işleri gerçekleştirirken araç veya hayvan alımı yapmak isteyenlere sunacağını açıkladı. Bu kapsamda ÇKS belgesine sahip olan yani Çiftçi Kayıt Sisteminde adı görünen çiftçilere sıfır faiz ile kredi vereceğini açıkladı.

Çiftçiler tarımsal işletmelerini büyütmek, yeni hayvan almak, tarım makinelerini almak şartı ile 100 bin TL değerine kadar krediyi Ziraat Bankasından sıfır faiz ile alacaklar. Başvuruları ise şubelerden evrak teslimi ile gerçekleştirecekler. 60 ay vadeli kredilerin ödeme planı taksitleri ise çiftçinin kredi alımında belirttiği aylık gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde hesaplanacak.

Halkbank’tan Faizsiz Kredi

Halkbank’ın sunduğu sıfır faizli kredi ise sadece belirli iş kollarında faaliyet gösteren esnaflara veriliyor. Dükkanlarına ait resmi belgeler ile çömlek yapımı, ahşap oyma, keçecilik, yorgancılık, bastonculuk, çarıkçılık, tuhafiyecilik, küçük ölçekli tekstil ürünü satışı gerçekleştirdikleri ispatlayan kişiler sıfır faizli krediyi kullanacaklar. Bu kişiler Halkbank şubelerinden sıfır faizli krediye başvuru yaparak, maksimum 50 bin TL’ye kadar 36 ay vade ile faizsiz kredi kullanacaklar.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Faizsiz kredilere başvuru için TC kimlik kartı, çiftçiler için ÇKS ve gelir belgesi, esnaf için iş yerine ait bilanço, gelir tablosu, vergi levhası, gelir belgesi gibi evraklar talep ediliyor. Bu evraklar ile kendilerine en yakın Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerine giderek, evrak teslimi gerçekleştirecekler. Bu kapsamda faizsiz kredi başvuru formunu doldurarak, kredi taleplerine iletecekler. Onay alan kişilere ise kredileri aynı gün içinde teslim edilecek. Başvuruların ise başladığı belirtildi.
Yorumlar (0)