6 Ay Geri Ödemesiz, Düşük Faizli, 200 Bin TL Nefes Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye'de çalışma hayatının yeniden güçlü bir şekilde toparlanabilmesi için verilen nefes kredisi nedir, nasıl çekilir? Nefes kredisi faiz oranı yüzde kaçtır? 6 ay geri ödemesiz nefes kredisi hangi bankalardan kullanılır? Nefes kredisi kimlere verilir?

6 Ay Geri Ödemesiz, Düşük Faizli,  200 Bin TL Nefes Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye'de yeni bir destek kredisi paketi daha devreye girdi. Bugünden itibaren başvuruları kabul edilmeye başlanan nefes kredisi nedir? Nefes kredisi mali şartları nelerdir? Nefes kredisi kimlere verilir? Nefes kredisi kullanmak için hangi şartlar aranmaktadır? Nefes kredisi başvurusu nasıl yapılır? Nafes kredisi başvuruları hangi bankalara yapılmaktadır? Hangi bankalar nefes kredisi veriyor?

NEFES KREDİSİ NEDİR?

Çalışma hayatında yaşanan nakit sıkışıklığına çözüm üretilebilmesi için bir destek kredisi paketi devreye sokuldu. Buna göre TOBB'un bankalarda bulunan varlıklarının faiz getirilerinin güvencesi ile esnaflara ve KOBİ'lere uygun faizli nefes kredisi verilecek. Bu konuda oldukça avantajlı imkanlar tanınırken düşük faiz fırsatı da sunulacak.

NEFES KREDİSİ MALİYET TABLOSU!

Nefes kredisi kullanan vatandaşlar 200 Bin TL'ye kadar kredi kullanabilecekler. Bu krediyi kullananlara 6 ay geri ödemesiz dönem imkanı tanınacak. Kredi kullanımının üzerinden 6 ay geçtikten sonra vatandaşlar kredi geri ödemesini gerçekleştirecekler. Nefes kredisinin yıllık faizi ise yüzde 17,5 olacak. 

NEFES KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Nefes kredisi toplam 10 banka tarafından verilecek. Bu krediyi kullanmak isteyen esnaflar ve KOBİ'ler üye oldukları oda ve borsalardan üyelik belgesi alarak bankalara nefes kredisi başvurusu yapabilecekler. Bu başvurular değerlendirildikten sonra kredi kullandırımı yapılacak. Şartları uyan herkes nefes kredisi kullanabilecekler.

NEFES KREDİSİ KİMLERE VERİLİR?

Nefes kredisi kullanmanın şartları da belirlendi. Buna göre nefes kredisi kullanmak isteyenler ciro kaybı durumuna göre başvuru yapabilecekler. 2020 cirosu 2019 cirosuna göre yüzde 25 az olan esnaflar ve KOBİ'ler nefes kredisi başvurusu yapma hakkı kazanacaklar. 2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı aşmayan işletmelere 50 Bin TL, 1 milyon lira ile 10 milyon lira arasında olan işletmelere ise 200 Bin TL nefes kredisi verilecek.

NEFES KREDİSİ VEREN BANKALAR?

Nefes kredisi veren bankalar da belli oldu. Buna göre Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, İş Bankası ve Garanti Bankası nefes kredisi verecek. 

Yorumlar (0)