6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Kampanyası Başladı! Halkbank Nefes Kredisi Kimlere Verilir, Faiz Oranı Yüzde Kaçtır?

Devlet desteği ile verilen nefes kredisi hakkında araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Halkbank nefes kredisi nedir, nasıl kullanılır? Kimler Halkbank'tan nefes kredisi çekebilir. 6 ay geri ödemesiz Halkbank nefes kredisi şartları ve maliyeti nedir? Halkbank nefes kredisi başvurusu nasıl yapılır?

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Kampanyası Başladı! Halkbank Nefes Kredisi Kimlere Verilir, Faiz Oranı Yüzde Kaçtır?

Türkiye'de yeni bir destek kredisi olan nefes kredisi için Halkbank da kredi başvurusu almaya başladı. Halkbank nefes kredisi ile 200 Bin TL'ye kadar kredi kullanılabiliyor. Peki Halkbank nefes kredisi başvurusunu kimler yapabilir? Halkbank hangi şartları yerine getiren müşterilere 6 ay geri ödemesiz nefes kredisi veriyor? 

HALKBANK NEFES KREDİSİ NEDİR?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Halkbank arasında imzalanan protokol ile Halkbank nefes kredisi verilmeye başlandı. Çeşitli avantajlarla verilen nefes kredisi mali koşulları açısında şu anda en çok talep gören kredi ürünü oldu. Halkbank nefes kredisi ile uygun faizle kullanılan kredi ekonomik olarak büyük bir destek sunuyor. 

HALKBANK NEFES KREDİSİ KİMLERE VERİLİR?

Halkbank tarafından bir açıklama yapılarak nefes kredisi ile alakalı detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. TOBB'a bağlı olan oda ve borsa üyesi olmak nefes kredisi kullanmanın ilk şartı oldu. Ancak bunun yanında 2020 yılında 2019 yılına göre en az yüzde 25 ciro kaybı yaşanması gerekiyor. Bu durumda olan gerçek ve tüzel kişiler nefes kredisinden faydalanabiliyorlar. 

NEFES KREDİSİ MALİ ŞARTLARI NELERDİR?

Nefes kredisi kullanmak isteyenler bu kredi çeşidinin maliyet hesaplamalarını merak ediyorlar. Halkbank nefes kredisi ile müşterilere 6 ay anapara ve faiz ödemesiz bir dönem imkanı sunuluyor. Ardından ise toplam borç 18 ayda ödenerek tamamlanıyor. Kredi geri ödemelerinde ise aylık eşit taksitler şeklinde ödeme yöntemi uygulanıyor. Nefes kredisi faiz oranı yıllık olarak yüzde 17,5 olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca nefes kredisi kullananlardan Halkbank bir defaya mahsus yüzde 1 peşin kredi komisyonu tahsil etmektedir.

Halkbank tarafından nefes kredisi başvuruları alınmaya başlandı. Nefes kredisi kullanan müşteriler krediyi çekip 6 ay ödeme yapmıyorlar. 6 ay sonra ödemeler yapılmaya başlanıyor. Nefes kredisi ile 50 Bin TL ile 200 Bin TL arasında kredi verilebiliyor. 

Yorumlar (0)