7 İl Daha Listeye Eklenerek Ziraat Bankası'ndan Düşük Faizli Kredi Müjdesi Verildi!

Düşük faizli özel kredi müjdesi geldi. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından düşük faizle yatırım ve işletme kredisi kullandırılıyor. Bu kredilerin kullandırılacağı illerin de kapsamının genişletildiği bildirildi. İşte büyük yankı uyandıran kredi kampanyasının detayları...

7 İl Daha Listeye Eklenerek Ziraat Bankası'ndan Düşük Faizli Kredi Müjdesi Verildi!
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tarım ve hayvancılığı geliştirmek adına başlattığı kredi kampanyasının kapsamı genişletildi. Resmi açıklamaya göre kredi kapsamına artık 7 il daha eklendi.

Resmi Gazete'de “TC Ziraat Bankası AŞ ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” yayımlandı.

LİSTEYE 7 İL DAHA EKLENDİ

İlgili tebliğ kapsamında sütçü ve kombine sığır yetiştiriciliği alanlarında faaliyet gösteren veya gösterecek olan üreticiler düşük faizli krediden yararlanabiliyorlardı. Son değişiklik yapılmadan önce bu krediler yalnızca Uşak, Tekirdağ, Sakarya, Niğde, Nevşehir, Muğla, Mersin, Manisa, Kütahya, Konya, Kırklareli, Kayseri, Karaman, İzmir, İstanbul, Isparta, Eskişehir, Edirne, Denizli, Çanakkale, Bursa, Burdur, Bilecik, Balıkesir, Aydın, Antalya, Aksaray, Afyonkarahisar ve Adana için geçerliydi. Yeni bir değişiklikle kredi kapsamına Tunceli, Muş, Erzurum, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ ve Erzincan da eklendi.

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VERİLİYOR

Tarım Makineleri ve Tarım Teknolojisi Araçlarının Deney ve Denetim Esaslarına İlişkin Yönetmelik 'te de bir güncelleme yapılarak kredi uygunluk belgesi veya geçerlilik süresi devam eden zirai kredilendirme belgesi olan tüm tarımsal araçlar için de kredi imkanı verilecek. Bu krediyi kullanmak isteyenler yine düşük faizle finansal ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Tarım faaliyetinde bulunanların desteklenmesi amacıyla devreye sokulan kredide uygunluk ve geçerlilik süresi sürenler ile zirai kredilendirme belgeleri olan traktörler ve sulama ekipmanları için de yatırım kredisi verilmesine karar verildi. Bu şekilde tarımsal üretim yapılması desteklenecek. Düşük maliyetle finansal çözüm imkanına kavuşan üreticiler daha etkin bir üretim dönemine geçiş yapabilecekler.

ZİRAAT BANKASI UYGUN FAİZLİ KREDİ

Hem yatırım hem de işletme kredileri Tarım Kredi Kooperatiflerinin yönlendirmesi ile Ziraat Bankası tarafından verilecek. Bu krediler için düşük bir faiz oranı uygulanacak. Ayrıca kolay ödeme seçenekleri de sunulacak. Daha detaylı bilgiler ise Tarım Kredi Kooperatiflerinden elde edilebilecek. Başvuru şekli de yine detaylı bilgilendirme sırasında bildirilecek.

Emlak365.com
Yorumlar (0)