Bankalar Birliği ile 4 Büyükler Arasında Yeniden Borç Yapılandırma Anlaşması İmzalandı!

Türkiye Bankalar Birliği ile futbol kulüpleri arasında banka borçlarının yeniden yapılandırması hakkında sözleşme imzalandı. Atılan imzalar kapsamında futbol kulüplerinin kredi borçları 7+2 yıllık anlaşma imzalandı. Futbol kulüpleri 2 sene boyunca ödeme yapmayacak.

Bankalar Birliği ile 4 Büyükler Arasında Yeniden Borç Yapılandırma Anlaşması İmzalandı!
Daha önce kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan futbol kulüplerinin bankalara olan borçları konusunda yeniden yapılandırma anlaşması imzalandı. Türkiye Bankalar Birliği ile Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor arasında anlaşma imzalandı.

FUTBOL KULÜPLERİNİN BORÇLARI YAPILANDIRILDI! 2 SENE ÖDEME YAPMAYACAKLAR

Atılan imzalar sonrasında TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından yapılan açıklama ile "Uzun süren görüşmeler neticesinde dört büyük kulübümüz yeniden yapılandırmaya imza atıyor. Bu yapılandırmayla kulüplerimiz ciddi anlamda rahatlayacaktır. Nefes alıp önlerine daha rahat bakabilecekler.

Yapıcı desteklerinden ötürü Bankalar Birliği'ne bütün bankalarımıza futbol birliği adına teşekkür ediyorum. TFF olarak amacımız kulüplerimizin belli bir finansal yapı içerisinde kalmasını sağlamaktır. Kulüplerimiz pandemi sebebiyle birçok gelirlerinden oldu" diyerek uzun süren görüşmeler sonucunda 4 büyük kulübün borçlarını yapılandırdıklarını duyurdu.

Yapılan anlaşma kapsamında daha önce 4 büyük futbol kulübü ile Bankalar Birliği arasında 5+2  olarak imzalanan borç yapılandırma 7+2 olarak düzenlendi. Futbol kulüpleri 2 sene boyunca bankalara olan borçlarını ertelerken kalan borçlarını ise ödemeye başladıklarında 7 seneye yayarak gerçekleştirecekler.

Daha öncede benzer bir borç yapılandırması yapılmış, vatandaşlara sunulmayan borç yapılandırma imkanının futbol kulüplerine sağlanması tepkilere neden olmuştu. Yeni düzenlemenin oluşturacağı tepkiler de merak konusu oldu.
Yorumlar (0)