Bankalara Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlara Erteleme! Son Başvuru Tarihi 30 Haziran

Koronavirüs salgını nedeni ile vatandaşlar bankalara olan kredi borçlarını ödemekte zorlanmaya devam ederken bazı bankalar taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi borç erteleme ile kredi kartı borcu erteleme başvurusu kabul etmeye devam ediyor. Bankalara borcu olanlar dikkat! İşte borç erteleme başvurusu yapabileceğiniz bankalar...

Bankalara Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlara Erteleme! Son Başvuru Tarihi 30 Haziran

Pandeminin olumsuz etkileri devam ederken 17 günlük tam kapanma nedeni ile yeniden kredi borçlarına erteleme konusu araştırılmaya başlandı. Süreçte pek çok kişi işverenleri tarafından ücretsiz izne çıkartılırken gelir kaybı nedeni ile vatandaşlar yeniden borç erteleme talebinde bulunmuştu. 

GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ İLE KREDİ KARTI BORÇ ERTELEME 

Kredi kartı ve kredi borç erteleme başvurusu kabul eden bankalar arasında yer alan Garanti Bankası kredi borcu olan kişilerin borçlarını faiz oranında artış olmadan 6 aya kadar taksit erteleme ve 12 aya kadar vade uzatma işlemlerini 30 Haziran 2021 tarihine kadar kabul edeceğini duyurdu. Kredi borç erteleme başvurusu için Garanti BBVA İnternet  - Hesap ve Ürün > Kredi Hesabı adımında yer alan “Kredi Erteleme” butonuna tıklanaması yeterli olacak. 

Garanti Bankası kredi kartı müşterileri için ise kredi kartı borçlarını 2 ay erteleme imkanı sunuluyor. Garanti Bankası ekstre atlat fonksiyonunu kullanan kişiler kredi kartı borçlarının minimum ödeme şartı aranmaksızın 2 ay süre ile erteleyebilecekler.

AKBANK KREDİ KARTI BORÇ ERTELEME BAŞVURUSU NEREDEN NASIL YAPILIR?

Özel bankalar arasında yer alan Akbank ise ne yazık ki müşterilerine ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borç erteleme imkanı sunmazken sadece kredi kartı borcu erteleme imkanı sunuyor. Akbank kredi kartı borç erteleme imkanı için yapılan duyuruda "Pandemi sürecinin etkileri nedeni ile müşterilerimizin kredi kartı borçları alışveriş faizi alınarak Temmuz 2021 ekstresine kadar, kredi kartı ücretleri ise Haziran 2021 tarihine ötelenebilecektir" ifadelerine yer verdi. 

Akbank internet sitesi üzerinden ulaşılabilen ekranda kimlik numarası ve cep telefonu numarasını giren kişilerin kredi kartı borç erteleme başvuruları alınmış olacak. 

TEB KONUT, TAŞIT VE İHTİYAÇ KREDİSİ BORÇ ERTELEME BAŞVURUSU ALMAYA DEVAM EDİYOR! 

TEB tarafından yapılan açıklamada ise "Kredi ödemelerinizin erteleme işlemini gerçekleştirmek için 30 Haziran 2021'e kadar TEB Şubeleri ve 0850 200 0 666 numaralı TEB Çağrı Merkezimiz aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Çağrı Merkezimizden yapılan başvuruların sonuçlanması yoğunluğa göre zaman alabilmektedir" ifadeleri ile başvuruları 30 Haziran 2021 tarihine kadar kabul edeceğini duyurdu. 

Borç erteleme başvurusu yapmak isteyen kişilerin en büyük sorunu ise ne yazık ki TEB'in şu anda geçerli olan yüksek faiz oranları ile borç erteleme yapması olarak öne çıkıyor. 2020 yılında düşük faiz oranları ile kredi kullanan kişiler şu anda son derece yüksek olan faiz oranları ile borç erteleme yapmaları durumunda büyük bir faiz yükü altına girmiş oluyorlar.

Yorumlar (0)