Bankalardan Kredi Çekmek İsteyenlere Kötü Haber! Astarı Yüzünden Pahalı Hale Geldi

Bankaların kredi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken faiz oranlarına ek olarak bankalar kredi başvurusu yapan müşterilerine onay vermek için ek ürün taleplerini arttırdı. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi çekmek zorlaştı.

Bankalardan Kredi Çekmek İsteyenlere Kötü Haber! Astarı Yüzünden Pahalı Hale Geldi

Yükselen faiz oranlarına rağmen ihtiyaçları nedeni ile bankalardan kredi çekmek zorunda kalan vatandaşların süreçteki yükü giderek artmaya devam ediyor. Konu hakkında özel bir yazı hazırlayan Yeniçağ Gazetesi yazarlarından Remzi Özdemir bankaların izlediği politikaları eleştirdi. 

BU FAİZ ORANLARI İLE KONUT KREDİSİ ÇEKMEK MANTIKLI MI?

Bankaların kredi faiz ranlarında yaşanan yükselişe dikkat çeken Remzi Özdemir devlet bankaları başta olmak üzere tüm bankacılık sektörünün konut kredisi vermekten kaçındığını iddia ederek "Konut kredileri kâğıt üzerinde aylık 1,5 seviyesinde olmasına rağmen bankalar birçok başvuruyu sudan sebeplerle reddediyor.

Kabul ettiğine de öyle bir maliyet çıkartıyor ki, neredeyse yüzde 2'ye geliyor faiz. Geçen hafta bir konut kredisi kullanan vatandaşın isyanına şahit oldum. 1.50 ile sözde konut kredisi almış ama 4 tane sigorta, bir paket almak zorunda kalmış. Yani bu faiz ve ortamda konut kredisi almak akıl kârı değil" diyerek yaşanan süreci eleştirdi. 

KREDİ ÇEKMEK İSTEYEN KİŞİLERDEN ÇOK SAYIDA EK ÜRÜN TALEP EDİLİYOR! 

Şikayet sitelerinde yer alan çok sayıda paylaşımda bankaların kredi çekmek isteyen kişilere zorunlu olarak ek ürün istedikleri iddia edilirken özellikle de konut kredisi paketinde konut sigortası poliçesi ve hayat sigortası gibi ek ürünlerin talep edildiği belirtildi. Konut sigortası, hayat sigortası ve BES gibi ürünler nedeni ile kredilerin aylık maliyet faiz oranları yükselirken vatandaşın cebinden çıkan para büyük bir hızla artıyor.

Yorumlar (0)