Bayram Öncesi Yüzbinlere Faizsiz Can Suyu Kredisi Müjdesi Geldi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafında yapılan açıklama ile faizsiz kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. Tarım Kredi faizsiz yem kredi kampanyası için merak edilen detaylar belli oldu. Faizsiz yem kredisi 2021 detayları haberimizde!

Bayram Öncesi Yüzbinlere Faizsiz Can Suyu Kredisi Müjdesi Geldi
Devlet tarafından verilen destek kredileri yakından takip edilirken kadın girişimcilerin yanı sıra yeni bir kredi müjdesi de Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından verildi.

Tarım Kredi Kooperatifi tarafından yapılan duyuru ile sıfır faizli kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. Son yıllarda Türkiye'de hayvancılık sektöründe yaşanan sorunların çözümü adına yeni desteklemeler hayata geçirilmişti. Bunlardan biri de yem desteği olarak öne çıkıyor.

FAİZSİZ YEM KREDİSİ 2021 

Yüzbinlerin merakla beklediği sıfır faizli yem kredisi hakkında açıklama Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz tarafından yapıldı. Poyraz yapmış olduğu yazılı açıklama ile "Tarım Kredi Yem markalı karma hayvan yemleri, Kurban Bayramı'na kadar faizsiz olarak kredilendirilecek.

Kurban vadeli yem kredisi kullanacak ortaklara, vade süresi olan 30 Temmuz'a kadar hiçbir kredi maliyeti yansıtılmayacak. Kampanyamızdan yararlanmak isteyen tüm ortaklarımız Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaatta bulunabilirler" diyerek başvuruları 30 Temmuz tarihine kadar kabul edeceklerini duyurdu.Kurban Bayramı öncesi küçük ölçekli yetiştiriciler tarafından beklenen açıklama büyük sevinç yaratırken sektör için söz konusu kredi can suyu olarak kabul ediliyor.

Özelikle de pandemi sürecinde üreticilerin ekonomik olarak zorluk yaşamaması adına başlatılan kampanya kapsamında Tarım Kredi Yem markalı karma hayvan yemleri faizsiz kredi desteği ile verilecek. Destekten yararlanan hayvan üreticileri en büyük sorun olarak görülen yem ücretleri için ödeyecekleri parayı böylelikle faizsiz olarak taksitlendirme imkanına kavuşmuş olacaklar. Bu da sektör için büyük bir maddi destek anlamına geliyor.
Yorumlar (0)