Cebinde Kredi Kartı Olan Herkesi İlgilendiriyor! Banka Banka 2021 Yılı Kart Aidat Ücretleri Listesi

Kredi kartı kullanan kişilerin en çok mağduriyet yaşadığı konuların başında yüksek aidat ücretleri geliyor. Peki, kredi kartı aidat ücretleri 2021 yılında kaç TL oldu, kredi kartı aidatı yasal mı, en düşük ve en yüksek aidat ücreti kaç TL?

Cebinde Kredi Kartı Olan Herkesi İlgilendiriyor! Banka Banka 2021 Yılı Kart Aidat Ücretleri Listesi
Özellikle de pandemi döneminde kredi kartı kullanımı rekor seviyelere ulaşırken bankaların kredi kartı aidat ücretleri de tartışma konusu yaratmayı sürdürüyor. Mahkemeler tarafından verilen çok sayıda emsal karar bulunmasına rağmen bankalar halen kredi kartı aidatı almaya devam ediyor.

Süreçte bazı bankalar müşterilerine aidatsız kredi kartı kullanma imkanı sunarken bazı bankalar ise para puan ya da chip para iadesi ile 1 sene daha kredi kartı kullanma sözü verilmesi şartı ile almış oldukları paraları iade ediyor. Yıllık kredi kartı aidat ücreti ise bankalara göre değişirken çok yüksek para puan veren ve taksit imkanı sunan kartlarda ücretler de yükseliyor.

BANKALARIN KREDİ KARTI AİDATI ALMALARI YASAL MI, KREDİ KARTI AİDAT İADE E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILIYOR MU?

Bankalar alınan emsal kararların ardından müşterilerine aidatsız kredi kartı seçenekleri de sunmakla yükümlü tutuldu. Ancak taksit yapılan ve alışveriş yapılınca puan kazanılan kartlardan bankalar kredi kartı aidat ücreti tahsil etmeye devam ediyorlar.

Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in (Yönetmelik) 6. maddesi ve Yönetmelik EK – 1, kart çıkaran kuruluşlar tarafından kredi kartı kullanımından dolayı yıllık kart ücreti alınabileceği belirtilmiştir. Son kararlar sonrasında vatandaşa aidatı olmayan kart seçeneği sunan, buna rağmen vatandaşın taksit yapılan kartı tercih ettiği bankalar aidat alabilecekler.

Kredi kartı para iadesi ise ne yazık ki en çok suiistimale açık olan konular arasında yer alırken özellikle de e devletten kredi kartı aidat iadesi linkleri ile sosyal medya hesapları üzerinden dolandırıcılıklar yapılmakta olup vatandaşlar bu konuda dikkatli olunmalıdır. Asla sosyal medya hesapları üzerinden yönlendirilen linklere tıklanmamalı, e devlete direkt güvenli bir sayfadan giriş yapılmalıdır.BANKA BANKA KREDİ KARTI AİDAT ÜCRETLERİ LİSTESİ 2021! EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK KREDİ KARTI AİDAT ÜCRETİ NE KADAR?

Akbank Axess Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 150 TL

Akbank Axess Wings Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 196 TL

Finansbank Fix Card Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 0 (Aidatsız kredi kartı ürünüdür)

Ziraat Bankası Maximum Klasik Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 29 TL

Halkbank Paraf Card Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 39 TL

İş Bankası Maximum Klasik Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 87 TL

Vakıfbank World Kredi Kartı Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 103 TL

HSBC Advantage Classic Kartı Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 133 TL

Yapı Kredi Bankası World Kartı Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 139,50 TL

Garanti BBVA Bonus Card Kartı Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 141,50 TL

Garanti BBVA Money Card Kartı Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 141,50 TL

Finansbank Card Finans Klasik Kartı Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 143 TL

Yapı Kredi Bankası WorldCard Gold Kartı Kredi Kartı Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti 181,50 TL.
Yorumlar (0)