Cumhurbaşkanı Açıkladı! 3 Yıl Geri Ödemesiz Ve Faizsiz 75 Bin TL Destek Kredisi

Türkiye'de hem çalışma hayatının hem de vatandaşların ekonomik olarak zor günler geçirmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir destek kredisini uygulamaya soktuklarını açıkladı. 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olan yeni destek kredisinin detayları belli oldu.

Cumhurbaşkanı Açıkladı! 3 Yıl Geri Ödemesiz Ve Faizsiz 75 Bin TL Destek Kredisi

Türkiye'de ekonomik gelişmeler vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ederken pandemi etkisiyle çalışma hayatı da kötü günler geçiriyor. Yaşanan bu olumsuzluklara devlet tarafından çeşitli zamanlarda destek programları ile önlem alınmaya çalışılıyor. Bu şekilde yeni destek programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik olan yeni destek kredisinin KOSGEB aracılığı ile verileceği duyuruldu. 

30 BİN TL'DEN 75 BİN TL'YE KADAR KREDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen bilgilere göre küçük ve mikro ölçekli işletmelere KOSGEB tarafından verilecek olan destek kredisinin miktarı işletmelerin büyüklüğüne göre belirlenecek. Bu kapsamda mikro işletmelere 30 Bin TL'ye kadar, küçük işletmelere de 75 Bin TL'ye kadar destek kredisi verilecek. İşletmeler bu kredileri KOSGEB vasıtası ile alabilecekler.

3 YIL GERİ ÖDEMESİZ VE FAİZSİZ DESTEK VERİLECEK

Mikro ve küçük ölçekli işletmelere verilecek olan kredilerin mali şartları da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Buyna göre işletmeler bu kredileri 3 yıl geri ödemesiz bir şekilde kullanabilecekler. Ayrıca bu destek kredisi işletmelere faizsiz bir şekilde verilecek ve işletmeler ekstra bir maliyet ile karşı karşıya kalmayacaklar.

İSTİHDAMIN BOZULMAMASI İÇİN KÜÇÜK VE MİKRO İŞLETMELER DESTEKLENECEK!

KOSGEB tarafından verilecek olan bu desteklerin hangi şartlarda işletmelere verileceği ise ilerleyen günlerde belli olacak. Bunun için KOSGEB'in bir destek programı hazırladığı ve gerekli finansmanın da kuruma aktarıldığı bildirildi. KOSGEB'in destek programından yararlanancak olan küçük ve mikro işletmelerin gelir kaybına uğramış olmaları ve nakit akışlarının bozulmuş olması gerekiyor. İstihdamın olumsuz etkilenmemesi için verilecek olan destek kredisinin çok sayıda işletme tarafından kullanılması bekleniyor.

Yorumlar (0)