Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Halkbank Esnaf Kefalet Kredi Borçlarına Erteleme 2021 Müjdesi Resmi Gazetede Yayımlandı!

4 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Covid-19 Salgını Nedeniyle Zarar Gören Esnaf ve Sanatkârların, Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Kararlar Kapsamındaki Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Karar kapsamında borç erteleme müjdesi verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı, Halkbank Esnaf Kefalet Kredi Borçlarına Erteleme 2021 Müjdesi Resmi Gazetede Yayımlandı!

4 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Covid-19 Salgını Nedeniyle Zarar Gören Esnaf ve Sanatkârların, Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Kararlar Kapsamındaki Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Karar kapsamında borç erteleme müjdesi verildi. Peki, kimlerin kredi borcu ertelenecek, Halkbank esnaf kredisi borç erteleme şartları neler, kredi borcu erteleme başvurusu nasıl yapılacak, esnaf kefalet kredi erteleme 2021 son dakika gelişmesi ne?

Halk Bankası kredi borcu olanlara müjdeli haber Resmi Gazete ile geldi. 4 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında Halkbank esnaf destek kredisi erteleme müjdesi verildi. Covid-19 Salgını Nedeniyle Zarar Gören Esnaf ve Sanatkârların, Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Kararlar Kapsamındaki Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Karar (Karar Sayısı: 3489) kapsamında esnaf kefalet kredi borcu olan kişilere erteleme müjdesi verildi. HALKBANK ESNAF KEFALET KREDİ ERTELEME 2021 MÜJDESİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI! Yayımlanan karar kapsamında daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan esnafın kredi borçlarına erteleme müjdesi için uygulanacak erteleme başvuru şartları ve işlemler hakkında detaylar belirlenmiş oldu. Yayımlanan 3489 sayılı Cumhurbaşkanı kararı kapsamında "Covid 19 salgını nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Halk Banksı Anonim şirketince düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin kararlar kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesine dair ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 4603 sayılı Kanunun 3. maddesi ile 5570 sayılı kanunun 1 inci maddesi gereğince karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

ESNAF KEFALET KREDİ ERTELEME 2021 BAŞVURU ŞARTLARI NELER? HANGİ KREDİ BORCU ERTELENEBİLECEK?Yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı kapsamında 31 Aralık 2020 tarihinden önce Halkbank üzerinden kullandırılan esnaf kefalet kredileri için borç erteleme müjdesi verildi. Yayımlanan karar kapsamında COV1D-19 salgını nedeniyle işleri zarar gören ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince (Banka) Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine (TESKOMB) bağlı bölge birliklerine ortak olan esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle veya doğrudan düşük faizli kredi kullandırılması kararlar kapsamında olan kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin usul ve esaslar belirlenmiş oldu. Yayımlanan tebliğ kapsamında  esnaf ve sanatkarlardan yaşanan salgın nedeniyle işleri ve/veya işletmesi zarar görenler TESKOMB'a bağlı bölge birliklerine ortak olan ESKKIC 'lar kefaletiyle veya doğrudan Bankadan, 31 Aralık 2020 ve öncesi tarihlerde kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçlarından, vadesinde/taksit vadesinde/hesap devresinde tahsil edilemeyip henüz tasflye olunacak alacaklar kapsamına alınmayanlar ile 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 tarihleri arasında vadesi dolacak olup, bu Kararın yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla itfa edilmeyenler erteleme kapsamına alındı. Başvuru şartı aranmadan bu kapsama giren tüm esnaf ve sanatkarlar ilgili mevzuata göre faiz işletilmek sureti ile taksit sayısı değiştirilmeksizin kalan vadeye yayılmak sureti ile borçlarını erteleyebilecek. Ancak kredi borç erteleme desteğinden yararlanan esnafın yanında çalışan kişi sayısını azaltamaması ve işten işçi çıkarmaması şartı aranacak. Emlak365.com

Yorumlar (0)