Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi: Ziraat Bankası 5 Milyarlık Kredi Borcu Yapılandırma Kapsamına Alınabilir!

Kredi borçluları tarafından uzun süredir beklenen kredi yapılandırma müjdesi için ilk adım atıldı. Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden kredi kullanan çiftçilerin kredi borçlarına yapılandırma desteği için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talimat verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi: Ziraat Bankası 5 Milyarlık Kredi Borcu Yapılandırma Kapsamına Alınabilir!

Kredi borçluları tarafından uzun süredir beklenen kredi yapılandırma müjdesi için ilk adım atıldı. Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden kredi kullanan çiftçilerin kredi borçlarına yapılandırma desteği için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talimat verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pandemi nedeni ile yaşanan ekonomik sıkıntıların çözümü için yeni destek paketlerini bugün gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında açıklayacak. Bu açıklama öncesinde ekonomi kurmaylarına talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir beklenen kredi borç yapılandırması için ilk adımı attığı öğrenildi. 

KREDİ BORCU OLAN ÇİFTÇİLERE YAPILANDIRMA MÜJDESİ!

Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden kredi çeken çiftçiler pandemi nedeni ile büyük mağduriyet yaşamış ve bu borçları ödeme konusunda sıkıntıya düşmüşlerdi. Konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kredi borcu olan çiftçiler için yeni müjde açıklaması yapılması bekleniyor. İlgili bakanlara talimat verdiği belirtilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 5 milyar liralık kredi borcu ile çiftçilerin Ziraat Bankası üzerinden kullanmış olduğu kredilerin yapılandırması yönünde çalışmaların başlanmasını istemişti. 

Süt hayvanlarının kesime gönderilmesinin önlenmesi, besicilerin maliyetlerinin düşürülmesi ve çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar yapmış olduğu açıklamasında  "Çiftçimiz borcunu tamamen ödemek istemektedir. Bunun için borçların yapılandırılarak, uzun vadeye yayılması önem arz etmektedir" dedi. Çiftçilerin kesinlikle borçlarını ödemek istediğini belirten Bayraktar bunun için borç yapılandırması konusunda destek istediklerini, borçların uzun vadeye yayıldığı bir taksit planı talep ettiklerini dile getirdi. 

Borç yapılandırma normal kredi paketlerinde de vatandaşlar tarafından beklenirken özellikle de pandemi nedeni ile işten çıkarılan ya da kısa çalışma ödeneği ile ücretsiz izne çıkarılan kişilerin bankalar olan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borçlarına yapılandırma ve faizsiz erteleme imkanı sunulması isteniyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)