Esnaf, İşletme ve KOBİ'lere Şekerbank ile Çalıştıkça Faizi Düşen Üreten Kredi

Şekerbank yeni pandemi tedbirlerinin uygulanacağı dönemde yeni kredi paketini açıkladı. Esnaf İşletme ve KOBİ'lere sağlanacak kredi ile farklı bir uygulamayı da hayata geçirecek olan bankanın yeni kredisine dair Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu açıklamalarda bulundu.

Esnaf, İşletme ve KOBİ'lere Şekerbank ile Çalıştıkça Faizi Düşen Üreten Kredi
Pandemi sürecine ilişkin alınan yeni tedbirler ile nakit akışını sağlamak isteyen işletme, esnaf ve KOBİ'lere yeni bir kredi paketi duyuruldu. Şekerbank tarafından sağlanacak kredi müşterilerine faiz indirimi sağlıyor. Üreten Kredi adıyla sunulacak olan yeni krediye ilişkin detaylar şöyle;

ŞEKERBANK'TAN FAİZ İNDİRİMLİ ÜRETEN KREDİ

Bankanın sağlayacağı kredi paketinde esnaf, işletme ve KOBİ’ler, banka ile toplam çalışma hacimlerine bağlı olarak kredi faizinde indirim alacaklar. Ayrıca banka ile yapılacak işlemler kapsamında kredi faiz indirimleri müşteriler tarafından belirlenebilecek. Banka yeni kredi paketiyle esnaf, işletme ve KOBİ müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına esnek çözümler sunuyor.

Çalışma Hacmine Göre Kredi Faiz İndirimi

Üreten Kredi, esnaf, işletme ve KOBİ müşterilere banka ile çalışma hacimleri kapsamında farklı oranlarda faiz indirimleri sunuyor.

Kredi paketinde sunulacak faiz indirimi, esnaf, işletme ve KOBİ’lerin bakiyesi günlük olarak takip edilen vadesiz mevduat hesaplarında bulundurdukları miktara göre şekillenecek. Günlük değişebilen faiz oranı, müşterilerin belirledikleri ürünlerle banka ile yürüttüğü çalışma hacmi ile belirleniyor. Üreten Kredide her üç aylık dönem sonunda ise faiz tahsil ediliyor.

'DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ FIRSATI YARATIYORUZ'

Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, Şekerbank'ın sağladığı kredi paketinin detaylarına ilişkin bilgiler verdi.

Yeni kredi paketi ile kısmi kapanmanın olduğu bu günlerde esnaf, işletme ve KOBİ'lere destek olunduğunu ifade eden Tuğbay Kumoğlu “Şekerbank olarak, içinde bulunduğumuz salgın döneminde ticari faaliyetlerini sürdüren esnaf, KOBİ ve işletmelerin yanında olmaya aralıksız devam ediyoruz. Bu süreçte, nakit akışında dalgalanma yaşayan müşterilere, çalışma hacimlerine bağlı olarak faiz oranında alacakları indirimi belirleme fırsatı sunuyor, Üreten Kredi ile düşük faizle kredi fırsatı yaratıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu konuşmasında ayrıca üreten kesimler için Şekerbank tarafından sağlanan desteklerin ve hizmetlerin bundan sonraki süreçlerde de devam edeceğini bildirdi.
Yorumlar (0)