Ev Kiralayacak Olanlara Tüm Masraflar için Taşınma Emlak Finansmanı

Albaraka Türk Katılım Bankası yeni eve kiraya çıkacak olan müşterilerine taşınma finansmanı sağlayacağını bildirdi. 36 ay vadeli sağlanacak finansman için nisan ayı maliyet tabloları da açıklandı.

Ev Kiralayacak Olanlara Tüm Masraflar için Taşınma Emlak Finansmanı
Bahar döneminde evini taşıyacak olanlar ancak ek desteğe ihtiyaç duyanlar için bankaların ihtiyaç kredileri bulunuyor. Ancak faiz ödemek istemeyen yada sadece taşınma alanına özel bir finansman kullanmak isteyenler için ise Albaraka Türk Katılım Bankası ayrı bir finansman olanağı sağlıyor.

TAŞINMA ÜCRETİ VE EMLAK FİNANSMANI

Albaraka Türk Katılım Bankası resmi sitesinden söz konusu finansman hakkında bilgi verdi.  Finansmanın hangi alanlarda kullanılacağına ilişkin açıklamalarda bulunan banka müşterilerine "Taşınma sırasında ortaya çıkan nakliye ücretleri (evden eve nakliye) ve her türlü emlak komisyon ödemelerinizde finansman desteğine ihtiyaç duyduğunuzda Albaraka sizinle." ifadelerini paylaştı.

Bu Kapsamda;

Evini taşıyacak, yeni bir ev kiralayacak olan müşteriler taşınmanın ilk aşamasından son aşamasına kadar tüm masrafları banka finansmanı ile ödeyebilirler. Albaraka Türk Katılım Bankası bu finansman ile müşterilerin evin taşınması sırasında oluşacak nakliye masrafının, kiralama aşamasında ödenecek olan emlakçı komisyon masrafının, bunların dışında süreç içinde oluşabilecek masrafların 'Taşınma Ücreti ve Emlak Finansmanı' sağlanabileceğini ilan etti.

FİNANSMAN MALİYETİ

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin taşınma finansmanı kullanımlarını ihtiyaç finansmanı kapsamında değerlendiriyor. Finansman kar payı oranı ve finansman geri ödemelerinde sunulan özellikler bu çerçevede belirleniyor. Nisan ayında yenilenen finansman özellikleri şu şekilde;

* Müşteriler tüm taşınma sürecinde oluşan masrafların toplam tutarı kadar finansman kullanabilirler.

* Finansman kullanımları 36 ay vade ile yapılabilecek.

* Finansman geri ödemelerinde banka iki seçenek sunuyor. Birinci seçenek kısa vadeli, ikinci seçenek ise 36 ay vadeli ödeme planı için geçerli.

Müşteriler 3 ay ile 24 ay arası geri ödemeli finansman kullanmaları durumunda ödemeleri yüzde 1.79 kar payı ile yapacaklar. 25 ay ile 36 ay vadeli ödemeler ise yüzde 1.83 kar payı oranıyla sağlanacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu finansman için başvuru işlemleri masraflara ait ilgili evraklar ile birlikte Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine yapılabilecek.
Yorumlar (0)