Evlenmek İsteyen Gençler için 6 Ay Ertelemeli Faizsiz Evlilik Kredisi Çağrısı Geldi

Pandemi nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanma büyük bir hızla devam ederken yükselen altın fiyatları, mobilya ve beyaz eşyaya gelen zamlar gençlerin evlenmesini zorlaştırdı. Evlenmenin maliyeti artarken evlenecek gençlere faizsiz evlilik kredisi verilmesi için teklif gündeme geldi.

Evlenmek İsteyen Gençler için 6 Ay Ertelemeli Faizsiz Evlilik Kredisi Çağrısı Geldi
Özellikle de yükselen altın fiyatları, beyaz eşya ve mobilyalara gelen zamlar, pandemi nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanma ve gelecek kaygısı gençleri evlilikten uzaklaştırdı.

Düğünlere verilen pandemi molası ile evlilik oranları da düşerken evliliği erteleyenlerin ve evlenmekten vazgeçenlerin sayısı arttı.

TESK BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN ÇAĞRIDA BULUNDU: GENÇLERE FAİZSİZ 6 AY ERTELEMELİ EVLİLİK KREDİSİ VERİLSİN! 

Konu hakkında resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Evlenmek niyetiyle sözlenen, nişanlanan çiftler pandemi nedeniyle yaşanılan ekonomik kayıplar, işsizlik ve virüsün etkileri sebebiyle evlilik planlarını başka bahara erteledi. Korona virüs gölgesinde geçen 2020 yılında çiftlerin evlenme oranı yüzde 10 azalarak 487 bin 270 oldu" diyerek evlilik oranlarında yaşanan düşüşe dikkat çekti.Hem evlenmek isteyen çiftlerin hayallerini gerçekleştirebilmesi hem de düğün sektörünün canlanarak ekonomiyi hareketlendirmesi için yeni evlenmek isteyen çiftlere faizsiz ve 6 ay ertelemeli evlilik kredisi verilmesi çağrısı yapan Palandöken sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

[video width="640" height="360" mp4="https://www.emlak365.com/wp-content/uploads/2021/04/tesk-evlilik-kredisi.mp4"][/video]

EVLİLİK KREDİSİ NEDİR, NASIL ÇEKİLİR?

Evlenmek isteyen kişilerin evlilik masraflarını karşılamak amacı ile bankalar üzerinden verilen finans desteğidir. Evlilik kredisi başvurusunda yapan çiftlerin bankalar üzerinden gerekli evraklar teslim edilerek çekilmektedir.

Kredinin ana amacı evlilik hazırlığı yapan çiftlerin ihtiyaç duydukları nakit parayı kolay bir şekilde temin etmelerini sağlamaktır. Şu anda çok sayıda özel banka evlilik kredisi verirken ne yazık ki bu kredilerde yüksek faiz tahsil edildiği için normal ihtiyaç kredisi paketlerinden bir farkı bulunmuyor. Ancak Palandöken'in gündeme getirdiği faizsiz ve 6 ay ödemesiz kredi destek paketi gençler için büyük bir maddi kaynak sağlıyor.
Yorumlar (0)