Faiz Ödemeden Araç Almak İsteyenler! Katılım Bankaların Kış Fırsatları

Faizsiz bankacılık işlemleri ile katılım bankacılığı kullanarak ikinci el araç almak isteyenler için bankaların kış dönemi fırsatları bulunuyor.

Faiz Ödemeden Araç Almak İsteyenler! Katılım Bankaların Kış Fırsatları

Faizsiz bankacılık işlemleri ile katılım bankacılığı kullanarak ikinci el araç almak isteyenler için bankaların kış dönemi fırsatları bulunuyor. Kamu katılım bankaları ile özel katılım bankalarının ikinci el taşıt finansmanları.

Türkiye genelinde faizsiz bankacılık işlemleri gün geçtikçe ilerliyor. Özellikle konut sektöründe yaşanan faizsiz finansman kullanım oranları artarken bu durumun araç sektörüne de sıçraması bekleniyor. Bu kapsamda katılım bankalarının dönemsel kampanyalarını merak edenler için emlak365.com olarak kış dönemi finansman oranlarını araştırdık. 

KATILIM BANKALARI ARAÇ FİNANSMAN ORANLARI VE ÖZELLİKLERİ

Kamu katılım bankaları üzerinden araç finansmanı kullanmak isteyenler için Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ikinci el araç finansmanı sağlıyor. Kamu katılım bankalarında sunulan finansman özellikleri ana hatlarıyla yüzde 30'dan başlayan peşinat oranları, 48 ve 60 ay vade olanakları ve 5 yaşına kadar olan araçlar için finansman. 

Kamu katılım bankalarından araç finansmanı kullanarak araba alacaklar için peşinat ödeme oranlarına dair uygulanan sistem şu şekilde; "Sıfır ve ikinci el binek taşıtlar, kasko değerinin 120.000 TL’ ye kadar kısmı için yüzde 70’i, 120.000 TL’yi aşan kısmı için yüzde 50’si oranında finanse edilebilir."

Vade sürecinin 48 ay veya 60 ay olarak uygulanmasında da aracın değeri önemlidir. İki kamu katılım bankası da müşterilerine vade sınırlamasını, sıfır araçlarda satış değeri 120.000 TL ve altında olan araçlar için 60 ay, üzerinde olan araçlar için ise 48 ay olarak duyurdular. Bunun yanında bankalar. 2. El araçlar için satış değeri yerine kasko değeri dikkate alınır.

HANGİ BANKA YÜZDE YÜZDE KAÇ KAR PAYI ORANIYLA FİNANSMAN SAĞLAR?

Kamu katılım bankaları ile özel katılım bankalarının güncel taşıt finansmanı kar payı oranları. 50.000 TL finansmanın 60 ay vade ile ödenmesi durumunda sunulan güncel oranlar. 

Özel Katılım Bankaları

Türkiye Finans Katılım Bankası 60 ay vadeli taşıt finansmanı güncel kar payı oranı yüzde 1.80

Kuveyt Türk Katılım Bankası 60 ay vadeli taşıt finansmanı güncel kar payı oranı yüzde 1.54

Albaraka Türk Katılım Bankası 60 ay vadeli taşıt finansmanı güncel kar payı oranı yüzde 1.76

Kamu Katılım Bankaları

Ziraat Katılım Bankası 60 ay vadeli taşıt finansmanı güncel kar payı oranı yüzde 1.77

Vakıf Katılım Bankası 60 ay vadeli taşıt finansmanı güncel kar payı oranı yüzde 1.70

Emlak365.com

Yorumlar (0)