Faizsiz 60 Ay Vadeli Peşinat Ödemeden Arsa Yatırımı Fırsatı

Katılım bankaları müşterinin arsa yatırımlarına finansmanları ile aracılık ediyorlar. Albaraka Türk Katılım Bankası ise güncellediği arsa yatırımı finansmanında hem uzun vade hemde yüzde 100 oranında finansman sağladığını duyurdu.

Faizsiz 60 Ay Vadeli Peşinat Ödemeden Arsa Yatırımı Fırsatı
Albaraka Türk Katılım Bankası tüm finansman paketlerini yeniledi. Ödeme seçeneklerine ek özellikler ekleyen banka kar payı oranlarını da güncelledi. Yenilenen finansman paketlerinden birisi de Arsa Yatırımı yapmak isteyenler için sağlanan finansmanda oldu.

PEŞİNAT FAİZ ÖDEMEDEN ARSA NASIL ALINIR?

Katılım Bankaları müşterilerinin arsa yatırımına faizsiz bankacılık işlemleri ile aracılık ederler. Albaraka Türk Katılım Bankası bu yatırıma peşinat ve faiz ödenmeden aracılık eder. Bankanın sağladığı bu finansman ile müşteriler alacakları arsa için bankaya talepte bulunurlar.

Banka müşterinin talebi doğrultusunda arsa finansmanı talebini inceler. Sürecin ardından Albaraka Türk Katılım Bankası finansman için onay verirse ikinci aşama başlar. Bu aşamada banka müşteriler adına arsayı satın alır ve müşterinin belirlediği ödeme planıyla kar payı ekleyerek vadeli bir şekilde müşteriye satış yapar.

ALBARAKA TÜRK ARSA FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin arsa finansmanı taleplerine 60 ay vadeli finansman ile yanıt veriyor. Çoğu özel bankada arsa alacak olan müşterilere 36 ay vade olanağı sunuluyor. Bankanın bu vade süreci uzun vadeli ödeme planıyla arsa almak isteyenler için ek avantaj sağlıyor.

Arsanın Tamamına Finansman

Arsa alacaklar için sağlanan en önemli özellik ise arsanın tamamına finansman sağlanması. Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin almayı planladıkları arsanın tamamına finansman sağlıyor. Bu özellik ile müşteriler peşinat ödemeden sadece finansman taksitleri ile arsa yatırımı yapabiliyorlar.

FİNANSMAN BAŞVURU KOŞULLARI

Banka söz konusu finansman için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için bazı koşullar açıkladı. Bu koşulların ilki 18 yaşından büyük olmak. Diğer koşul için ise banka "Arsa finansmanından gerçek kişi olarak yararlanmak isterseniz kimlik kartınızı, gelir belgenizi ve satın alınacak arsanın tapu fotokopisini ibraz etmeniz gerekir. Ücretli çalışansanız; maaş bordronuzu veya net maaş tutarınızı gösteren, işyeri tarafından onaylanmış belgeyi ibraz etmeniz gerekir." şartını duyurdu.

Arsa finansmanı için yapılacak tüzel başvurularda ise şartlar değişiyor. Banka tüzel başvurularda çok daha fazla şart talep ediyor ve şirketlerin bu şartların tamamını sağlamasını istiyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Faizsiz, peşinat ödemeden 60 ay vadeli arsa finansmanı başvuruları Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinden form doldurarak yapılacak.
Yorumlar (0)