Faizsiz Kredi İçin Fırsat Kaçıyor! 10 Bin TL Bereketli Krediye Nereden Başvurulur, Nasıl Kullanılır?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından çiftçi vatandaşlara yönelik verilen faizsiz kredi için son başvuru günü yaklaşıyor. Faizsiz kredi fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihine kadar Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Bereketli kredi kampanyasına başvuru yapmaları gerekiyor. Bereketli kredi kampanyasının şartları nelerdir, başvuru nasıl yapılır? 10 Bin TL bereketli kredi nasıl çekilir?

Faizsiz Kredi İçin Fırsat Kaçıyor! 10 Bin TL Bereketli Krediye Nereden Başvurulur, Nasıl Kullanılır?
Türkiye'de nakit ihtiyacı hisseden vatandaşlar faizsiz kredi kampanyalarını araştırmaya devam ediyorlar. Bu kredi kampanyalarından birisi de Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından çiftçilere yönelik düzenlenen 10 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı oldu.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından düzenlenen Bereketli Kredi kampanyası ile çiftçi vatandaşlar 10 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullanabiliyorlar. Bu kredi kampanyasının Tarım Kredi Kooperatifleri üyelerinin borç ödeme alışkanlıklarını teşvik etmek ve borcunu düzenli olarak ödeyen üyeleri ödüllendirmek amacıyla başlatıldığı duyuruldu.

BEREKETLİ KREDİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından sağlanan faizsiz kredi kampanyasının şartları da merak edilen konulardan birisi oldu. Buna göre Bereketli Kredi kampanyasından yararlanmak isteyenlerin Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nden 2019 yılından 10 Bin TL ve üzerinde kullanış ve 2020 yılında erteleme, yenileme, yapılandırma gibi ödeme avantajlarından yararlanmamış ve borçları da alacak takibine düşmemiş olması gerekmektedir. Bereketli Kredi kampanyası kapsamında Tarım Kredi ortaklarına faizsiz olarak tohum, gübre, zirai ilaç, yem ve akaryakıt masraflarını karşılayacak kredi kullandırılmaktadır.

BEREKETLİ KREDİ KAMPANYASI'NDA KREDİ MASRAFI ALINIYOR MU?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından verilen Bereketli Kredi kampanyasından yararlanan vatandaşlar Kaynak Kullanım Katılım Payı (KKKP), fon, komisyon gibi herhangi bir kredi masrafı ödemezler. Bu kredi kullanımdan yalnızca tarımsal cari faiz oranı ile karşılaşılır. Vatandaşlar bir başka masraf ödemek zorunda kalmazlar.

BEREKETLİ KREDİ KAMPANYASI İLE KAÇ TL KREDİ KULLANILABİLİR?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından Bereketli Kredi kampanyası ile ne kadar kredi kullanılabileceği de açıklandı. Buna göre vatandaşlar 2019 yılında kullandıkları kredi tutarlarının yüzde 10'u kadar Bereketli Kredi kullanabilirler. Bu kredi miktarı 10 Bin TL'yi geçemez. Daha yüksek tutarlı krediler bu kampanya içerisinde değerlendirilmez.

BEREKETLİ KREDİ KAMPANYASI VADE SÜRESİ NE KADARDIR?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan açıklamaya göre Bereketli kredi kampanyasının vade süresi kredinin kullandırılacağı tarihin piyasa koşulları ve gelir elde etme tarihleri göz önüne alınarak belirlenmektedir. Bu kredi için vade süresi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan incele sonrasında belli olmaktadır.

BEREKETLİ KREDİ KAMPANYASI SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMANDIR?

Bereketli Kredi kampanyasından yararlanarak 10 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullanmak isteyen müşteriler bu krediler için başvurularını 31 Mart 2021 tarihine kadar yapmak zorundalar. Bu tarihe kadar başvuru işlemlerini yapmayan vatandaşlar Bereketli Kredi kampanyasının avantajlarından yararlanma şanslarını kaybedecekler.

BEREKETLİ KREDİ KAMPANYASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bir bilgilendirmede bulunarak Bereketli kredi kampanyası başvuruların nasıl yapılacağını duyurdu. Buna göre ilgili kredi başvuruları Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri şubelerinden yapılmaktadır. Vatandaşlar yaşadıkları il veya ilçede bulunan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri temsilciliklerinden kredi başvurularına dair geniş şekilde bilgi alabilirler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)