KREDİ HABERLERİ

Garanti BBVA'dan 2021 GES Kredisi! Kendi Elektriğini Üretip Satmak İsteyenlere 2 Yıl Ödemesiz Kredi

Garanti Bankası müşterilerine güneş enerjisi sistemi kurmaları için kredi imkanı sunuyor. 2021 yılı itibariyle güncellenen kredi özelliklerinin neler olduğu, hangi faiz oranlarıyla kredi sağlandığı ve müşterilere sunulan tüm ek avantajlar Garanti BBVA tarafından ilan edildi.

Garanti Bankası müşterilerine güneş enerjisi sistemi kurmaları için kredi imkanı sunuyor. 2021 yılı itibariyle güncellenen kredi özelliklerinin neler olduğu, hangi faiz oranlarıyla kredi sağlandığı ve müşterilere sunulan tüm ek avantajlar Garanti BBVA tarafından ilan edildi.

Garanti BBVA 2021 yılında da daha önceki yıllarda sağladığı projelerine kredilerini sağlamaya devam edecek. 

Bankanın en çok araştırılan proje kredilerinden birisi olan güneş enerjisi sistemi kredisi için başvurular başladı. 2021 yılı özellikleri ile verilecek olan güneş enerjisi sistemi kredisinde müşterilere çeşitli ek olanaklar sağlanıyor. 

GARANTİ BANKASI 2021 YILI GES KREDİSİ

Garanti BBVA’nın resmi sitesinden ilan edilen söz konusu kredi kullanım amacına dair “Güneş enerjisi tesis kurulumu ile 1 MW (megawatt) ve altında lisanssız elektrik üretimi projeleriniz için finansman desteği Garanti BBVA’dan” açıklaması yer aldı. 

Bu çerçevede lisanssız elektrik üretimi projeleriniz güneş enerjisi sistemi için Garanti BBVA uygun koşullar ve 2 yıla varan geri ödemesiz dönem imkanları sunuyor. Bu projeler ile ev sahipleri hem kendi elektriklerini üretebilirler hemde elektrik maliyetlerini düşürebilirler. 

Kredi Hangi Projeler için Kullanılır?

Garanti BBVA müşterilerinin projelerine dair “En az bir tüketim tesisi, yani elektrik aboneliği olan ve güneş enerjisinden 1MW ve altında lisanssız elektrik üretmek isteyen gerçek veya tüzel işletmeler lisanssız GES kurabilir.” bilgisini verdi. Bu kapsamda GES kredisi kullanmak isteyenlere sağlanan olanaklar ise şunlar;

Kredi Özellikleri

* 2 yıla varan geri ödemesiz dönem imkanı ve nakit akışınıza uygun ödeme planıyla kredi kullanabilirsiniz.

* Kredi ister Türk Lirası, ister döviz olarak kullanılabilir.

* Güneş enerjisi tesis kurulumu ile 1 MW altında elektrik üreterek, elektrik ihtiyacınızı kendiniz karşılar ve maliyetlerinizi düşürme fırsatı elde edersiniz.

* Ürettiğiniz fazla elektrik, yasal düzenleme ile 10 yıl süre ile belirlenen tarife üzerinden satın alımı garantisi altındadır.

FAİZ ORANLARI VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Garanti BBVA tarafından ilan edilen GES kredisi için faiz oranları açıklanmadı. Bunun dışında proje için gerekli krediye başvuru yapacak olanlar, başvurularını talep edilen evraklar ile yapacaklar. Bu evrakların listesi ve faiz oranları Garanti BBVA şubelerinden öğrenilecek.

Emlak365.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir