Halkbank 6 Ay Anapara Ödemesiz, 60 Ay Vadeli Kredi Vermeye Başladı!

Halkbank tarafından nakit sıkışıklığı yaşayanların ekonomik sorunlarına çözümler üreten çeşitli kredi kampanyaları düzenlenmeye devam ediliyor. Banka tarafından yapılan son açıklamaya göre 6 ay anapara ödemesiz ve 60 ay vadeli kredi kampanyası başlatılarak talep edenlere kredi kullandırılmaya başlandı. 

Halkbank 6 Ay Anapara Ödemesiz, 60 Ay Vadeli Kredi Vermeye Başladı!

Türkiye'de ekonomik sorunların baş gösterdiği son dönemde yaşanan nakit sorunlarının çözümü için kamu bankaları ellerini taşın altına sokmaya başladılar. Kredi verme konusunda Türkiye'nin önde gelen bankalarından olan Halkbank da yeni bir kredi kampanyası çerçevesinde uygun imkanlarda kredi sağlamaya başladı. 

TÜRK BANKACILIK SEKTÖRÜNDE BİR İLK

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan bir açıklama yaparak yeni kredisi kampanyası hakkında bilgilendirmede bulundu. Türk bankacılık sektöründe bir ilki uygulamaya soktuklarını söyleyen Osman Arslan, “Türk bankacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece kadın kooperatiflerine özel olarak hazırlanan bir kredi paketi oluşturduk. Bu şekilde finansmana erişim konusunda sorun yaşayan kooperatifleri de önlerini açmak için destek veriyoruz.” dedi. 

KİMLER FAYDALANABİLECEKLER?

Yeni kredi destek paketinden kimlerin faydalanabileceğini de açıklayan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Bu kredi destek paketimizle ortaklarının en az yüzde 50'si kadın olan veya hisselerinin en az yüzde 50'si kadın ortaklara ait olan kooperatiflerin finansman sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz. Bu şartları yerine getirenler Halkbank'ın uygun imkanlarla oluşturulmuş yeni kredi destek paketinden yararlanabilecekler. Bu kredileri kullanacak olan kooperatiflerin yönetim kurulu başkanlarının kadın olmasını şart olarak belirledik.” ifadelerini kullandı. 

6 AY ANAPARA ÖDEMESİZ, 60 AY VADELİ

Halkbank'ın yeni destek kredisinin mali şartları hakkında da bilgi veren Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Bu kredi paketi kapsamında makine, ekipman, ticari araç alımı ve istihdamı destekliyoruz. Özelk bir anlamı olan bu krediyi de uygun maliyetlerle veriyoruz. Bu krediyi kullananlar 6 ay anapa ödemesi yapmayabilecekler. Ayrıca bu kredi 60 ay vade imkanı ile kullanılabilecek. 500 Bin TL'yer kadar limiti olan kredi finansman ihtiyaçlarına köklü bir çözüm üretecek.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)