KREDİ HABERLERİ

Halkbank Bağkur Emeklilik Kredisi Ödeme Planını Açıkladı

Halkbank, SGK ile yapılan anlaşma kapsamında emeklilik kredi kampanyası sunuyor. Bankanın sunduğu kredi oranlarına dair faiz oranları ve ödeme planları açıklandı. Bankanın resmi sitesinden ilan ettiği maliyet tablosu haberimizde.

Halkbank, SGK ile yapılan anlaşma kapsamında emeklilik kredi kampanyası sunuyor. Bankanın sunduğu kredi oranlarına dair faiz oranları ve ödeme planları açıklandı. Bankanın resmi sitesinden ilan ettiği maliyet tablosu haberimizde.

Kamu borçlarının yapılandırılması kapsamında vatandaşlara sağlanan imkanlardan birisi de ihya düzenlemesi oldu. Bu kapsamda emekli olamayan vatandaşlar hem borçlarını yapıladırma fırsatı buldular hemde devlet bankalarından kredi kullanma fırsatı yakaladılar. 

DEVLET BANKALARINDAN EMEKLİLİK KREDİ

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Halkbank Vakıfbank ve Ziraat Bankası arasında imzalanan sözleşme kapsamında emekli olmak için borcu bulunan ve ihya düzenlemesiile borçlarını yapılandıracak olan vatandaşlara özel oranlarla kredi sağlanacak. 

Halkbank resmi internet sitesinden emeklilik kredisinde ilişkin tüm özellikleri açıkladı. 

Halkbank emeklilik kredisinin kullanım alanlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, “5510 sayılı Kanun 4/a – 4/b kapsamında bulunan, emeklilik/yaşlılık aylığına hak kazanmış ancak, birikmiş prim borçları nedeniyle Bağ-Kur’ dan emeklilik maaşı bağlanamayan kişilerin, prim borçlarını ödeyerek emekliliğe hak kazanabilmeleri için kredimizdir.” bilgilerini verdi. 

Esnek Ödeme Seçenekleri

Emeklilik kredisi için Halkbank müşterilerine esnek ödeme seçeneği sunuyor. İsteyen müşteriler kredilerini standart ödeme planı olan aylık eşit taksitlerle ödeyecekler isteyenler ise bankanın belirttiği 3 ayda bir eşit taksitli yada 3 aya kadar ödemesiz olarak yapabilecekler. 

KREDİ FAİZ ORANI

Halkbank emeklilik kredisi için aylık yüzde 1.60 faiz oranıyla kredi sağlıyor. Geri ödemeler ise ilan esnek ödeme avantajıyla 36 aya kadar vadeli olarak yapılabiliyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Emeklilik için borç ödemesi yapacak vatandaşlar öncelikle SGK İl Müdürlüklerinden emekli olabilir yazısı alacaklar. Daha sonra bu yazı ile Halkbank şubelerine gidecek olan vatandaşlar başvurularını yapacaklar.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir