Halkbank Kadın Girişimcilere 100 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Sunacak!

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşen ‘’Üreten Kadınlar Zirvesi’nde açıklama yaparak, girişimci kadınlara 100 bin TL sıfır faizli kredi desteği sunacaklarını belirtti.

Halkbank Kadın Girişimcilere 100 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Sunacak!
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşen ‘’Üreten Kadınlar Zirvesi’nde açıklama yaparak, girişimci kadınlara 100 bin TL sıfır faizli kredi desteği sunacaklarını belirtti. Başvurular ise 9 Mart itibariyle bankalardan yapılmaya başlanıyor.

Halkbank Genel Müdürü Kadınlara Seslendi!

Arslan yaptığı açıklama kapsamında "23.500 kişiden oluşan büyük Halkbank ailesinin %47’si kadın çalışandır. Yönetim kurulumuzdan diğer çeşitli pozisyonlarımıza kadar her alanda her kademede kadın çalışanlarımız mevcut. Tüm süreçte kadınlarımızın katkısı büyüktür." dedi. Mart ayında işine değer katmak isteyen girişimci kadınların Halkbank desteklerinden yararlanabileceklerinin altını çizdi.

Bu sözleri ardından ise salgın döneminde kadınların hayat dinamiklerini değiştirdiklerini, herkesin ekonomik açıdan daha fazla mücadele vermek zorunda kaldığını ifade etti. Bu kapsamda ise kadınlara destek olmak için girişimci kadınlara özel faizsiz kredileri sumaya başlayacaklarını açıkladı.

Sıfır Faizli Krediden Kimler Yararlanacak?

KOSGEB girişimcilik eğitimini almış, 30 yaşını doldurmamış, kadın girişimciler esnaflar ve sanatkarlar 100 bin TL sıfır faizli krediyi Halkbank şubelerine başvuru yaparak kullanabilecekler. Bunun yanında en az 1 senedir bir iş ile ilgili ustalık belgesine sahip olan kadınlar da sıfır faizli 100 bin TL krediye başvuru yapabilecekler. Kendi adına bir işletme kuran ve işlerini genişletmek isteyen kadınlar ise 250 bin TL’lik işyeri destek kredisinden sıfır faiz ile yararlanacaklar.

Arslan ilham veren kadınların hikayelerinin paylaşılmasının önemli olduğunu ve yeni hikayeler için finansal desteklerin verilmesinin gerektiğini ifade etti. Arslan, "Kadına yönelik şiddet insanlığa yapılmış bir ihanettir. Halkbank olarak kadınlarımızın huzurlu, özgür ve eşit hak ile yaşamalarını istiyoruz. Her güne daha güvenli bakmalarını arzu ediyoruz." dedi.

Bu sözlerine Mart ayı içinde ve sonrasında birçok kredi destek projesini gündeme getireceklerini ifade ederek devam etti. Kadınlara özel verilecek bu krediler için ise başvuru dönemi başlatıldı.
Yorumlar (0)