Halkbank'tan Sıfır Faizli 100 Bin TL Kredi Kampanyası Geldi!

Türkiye'nin köklü kamu bankası Halkbank büyük ses getirecek olan yeni kredi kampanyasını resmen açıkladı. Halkbank'tan yine bir sıfır faizli kredi fırsatı geldi. 100 Bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi kimlere verilecek? İşte Halkbank'ın sıfır faizli yeni kredi kampanyasının tüm koşulları...

Halkbank'tan Sıfır Faizli 100 Bin TL Kredi Kampanyası Geldi!
Türkiye'de vatandaşlara en çok kredi veren bankalardan birisi olan Halkabnk yeni bir kredi kampanyasını başlattığını açıkladı. Halkbank tarafından yeni kredi fırsatı ile müşterilere 100 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi veriliyor.

Halkbank tarafından desteklenen kadın girişimciliği için bugün önemli bir organizasyona imza atıldı. Halkbank Üreten Kadınlar Toplantısı Antalya'da online olarak yapıldı. Toplantıya Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan da iştirak etti.

Kadınlara yönelik bir açıklama yapan Osman Arslan, “Kadınlar ekonominin ateşleyici gücüdür. Halkbank olarak 2021'de kadın girişimcileri öncelik sıralamamıza aldık. Kadınları ekonomik alanda aksiyona geçirmeyi amaçlıyoruz. Kadınlara yönelik onlara özel kredi paketleri hazırladık ve bunları sırayla kamuoyu ile paylaşıp uygulamaya sokuyoruz. Üreten kadınların bankası olmak için attığımız bir diğer adım ise bankamızda Kadın Girişimciliği Bölüm Müdürlüğünü kurmak oldu. Bu birim tamamen kadın girişimcilerin finansal destek konusundaki ihtiyaçlarına cevap verebilmek için kuruldu.” dedi.

Açıklamalarını sürdüren Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Kadın girişimcilere yönelik başlatığımız kredi kampanyalarına beklentilerimizin dahi üzerinde ilgi oldu. Bir defa daha, fırsat verildiğinde kadınlarımızın atılım yapma potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu gördük. Yalnızca bir ay içerisinde girişimci kredimiz için 10 binin üzerinde kullandırma yapıldı ve toplamda 625 milyon TL kredi verildi.” ifadelerini kullandı.

8 MİLYAR TL KREDİ KULLANDIRILACAK

Kadın girişimcilere yönelik kredi kampanyalarına devam ettiklerini söyleyen Osman Arslan, “2021'in sonuna kadar Türkiye'nin 81 ilinde toplan 100 Bin kadına ulaşıp 8 Milyar TL kredi kullandırmayı amaçlıyoruz. Ekonomimizin güçlenmesine ve çeşitlenmesine kadınlar aracılığı ile destek veriyoruz. İlk defa işini kuracaklara veya işini kurmuş olan kadınlara finansal destek vermek ve iş fikirlerinin hayata geçirilmesinde yardımcı olmak amacıyla 6 ay anapara ödemesiz toplam 36 ay vadeli 100 Bin TL kredi desteği sunuyoruz.” şeklinde konuştu.SIFIR FAİZLİ KREDİ NASIL ALINIR?

Halkbank'tan kredi kullanmak isteyenlerin sıfır faizli kredi avantajından yararlanabilmek için KOSGEb eğitimini tamamlamış olmaları ve 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Tamamen kadın girişimcilere özel olarak verilen bu kredi esnaf ve sanatkarlar için 100 Bin TL limitli olarak tahsis edilmektedir. Kredi limiti artırımı ise en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içerisinde işletme kuran kadınlar için geçerli olmak üzere 225 Bin TL limitli sıfır faizli kredi kullandırılıyor.

KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ LİMİTİ NE KADARDIR?

Kadın girişimcilere Halkbank tarafından verilen kredi limiti kredi talebinde bulunan müşterinin özelliklerine göre belirlenmektedir. İşini kurmuş ama finansal destek isteyen kadın girişimciler 100 Bin TL'ye kadar kredi kullanabilmektedirler. İşini yeni kuran ve 6 aydan kısa süredir de faaliyet gösteren kadın girişimcilere ise 50 Bin TL'ye kadar kredi kullandırılmaktadır.HALKBANK SIFIR FAİZLİ 100 BİN TL KREDİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

-kredi vadesi 36 aydır. Bu 36 ayın ilk 6 ayında müşteriler anapara ödemesi yapmazlar
-Faizsiz kredi kullananlar geri ödemeyi aylık eşit taksitli olarak yaparlar
-Ödemesiz dönem faizleri müşterilerden 3 aylık periyotlarda tahsil edilir
-Kredi vadesi boyunca kadın girişimcilerden havale ve eft ücreti alınmaz

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

-100 Bin TL faizsiz krediye gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az yüzde ellisi başvuru tarihi itibariyle kadın girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler kredi başvurusu yapabilirler
-Bu krediyi kullanabilmek için kadın girişimcilerin işletmelerini kurmuş olmaları veya kayıtlı Vergi Dairesi'nden vergi mükellefi olduklarına dair belge alınması gerekmektedir.
-Kredi başvurusu yapan kadının sahibi veya ortağı olduğu işletmenin yönetiminde söz sahibi olması gerekmektedir.
Yorumlar (0)