Hükümet Düğmeye Bastı, Pandemi Kredisi Çalışmaları Bitti! 1 Yıl Geri Ödemesiz, Düşük Faizli 100 Bin TL Destek Kredisi Geliyor!

Türkiye'de vatandaşların ekonomik sıkıntılar içerisinde olması nedeniyle devreye yeni bir kredi imkanının sokulmaya hazırlandığı bildirildi. 36 ay vade ve düşük faiz gibi özellikleri bulunan pandemi kredisi ile 100 Bin TL'ye kadar finansman desteği alınabilecek. Pandemi kredisi nedir ve nasıl alınır?

Hükümet Düğmeye Bastı, Pandemi Kredisi Çalışmaları Bitti! 1 Yıl Geri Ödemesiz, Düşük Faizli 100 Bin TL Destek Kredisi Geliyor!

Türkiye'de ekonomik görünüm son aylarda ciddi anlamda bozuldu. Vatandaşların alım güncü azalırken çalışma hayatı da bundan olumsuz şekilde etkilendi. Hem çalışanlar hem de işletmeler büyük bir sıkıntı içerisinde kendilerini buldular. Bundan dolayı devreye son bir yıl içerisinde çeşitli destek kredisi uygulamaları sokuldu. Sektörel kaynaklardan edinilen bilgiye göre yeni bir destek kredisi kampanyasının daha hazırlıkları tamamlandı.

YENİ DESTEK KREDİSİ

Edinilen bigilere göre Hükümet tarafından Acil Destek Kredisi Programı kapsamında yeni bir çalışma başlatılmıştı. Bu çalışma kapsamında yürütülen faaliyetlerde sona gelindiği ve yeni bir destek kredisinin daha açıklanmak üzere olduğu bildirildi.

DÜŞÜK FAİZ, 36 AY VADE

Yeni destek kredisinin işletmelerle alakalı olacağı bildirildi. Buna göre ciro kaybı yaşayan işletmelere düştükleri sıkıntılı süreçten daha hızlı bir şekilde kurtulabilmeleri için kredi desteği verilecek. 100 Bin TL'ye kadar kredi kullandırımının yapılacağı bu yeni kampanyada 36 ay vade, düşük faiz ve uzun süreli ödemesiz dönem gibi özellikler bulunacak.

1 YIL GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Kredi Garanti Fonu üzerinden gerçekleşecek olan bu yeni destek kredisi için kredi talebinde bulunan vatandaşlara 1 yıl ödemesiz dönem imkanı sunulmasının kararlaştırıldığı bildirildi. Ayrıca bu kredinin kolay kullandırılması için de yeni kararların alındığı belirtildi. Buna göre destek kredisi için talepte bulunanlardan kefil ve teminat gibi zorunluluklar istenmeyecek. Ayrıca kamu bankalarının tamamı sisteme dahil edilerek krediye ulaşım kolaylaştırılacak.

KREDİ BORCU OLANLARA DA KREDİ KAMPANYASI GELECEK

Öte yandan bankalara kredi borcu bulunan işletmelere yönelik de bir çalışma yapıldığı duyuruldu. Buna göre Bu işletmeler için ayrı bir kredi programı hazırlanacak. Borçlu işletmelere de finansman desteği sağlanarak çalışma hayatındaki sorunların asgari düzeye indirilmesine imkan tanınacak.,

YENİDEN YAPILANDIRMA İTİRAFI!

Ayrıca yeniden yapılandırma kapsamında bazı alacaklara yapılan yapılandırma işlemlerinde Hükümet'in beklediği amaca ulaşılamadığı öğrenildi. Yapılandırma başvurusu yapılsa da ilk taksit ödemesinin yapılmasının ardından gerisinin gelmediği ve yapılandırmaların bozulduğu ifade edildi. Kapanmanın olduğu, ekonominin sarsıntı geçirdiği dönemde yapılandırma yapmanın iyi bir zamanlama olmadığı konusunda Hükümet kanadında fikir birliğine varıldı.

Yorumlar (2)
Ali catalbaş 3 hafta önce
Suanda aracım yedemin otoparkta baglı işler bozuk aracım ellibin tlye cıkarıp calısmam lazım kiram esim kanser hastası zordayim
Ahmet ipekdal 3 hafta önce
23 NISAN 1920 EGEMENLIK COCUK BAYRAMI GÖGSÜMÜZÜ GERE GERE KUTLU OLSUN HİC BIR GÜC ENGELEYEMEZ SONSUZA KADAR BEYNIMIZE KAZIDIK BU BIR ÖZGÜRLÜK YOLUDUR ASLA VAZGEÇEMEYIZ.