İmarlı Arsa Alacaklara 120 Ay Vadeyle Kredi Şekerbank'tan

Arsa yatırımı yapmak isteyenler, fiyatlarda yaşanan son geri çekilmelerin ardından bankaların kredi olanaklarını incelemeye başladılar.

İmarlı Arsa Alacaklara 120 Ay Vadeyle Kredi Şekerbank'tan
Arsa yatırımı yapmak isteyenler, fiyatlarda yaşanan son geri çekilmelerin ardından bankaların kredi olanaklarını incelemeye başladılar. Bu kapsamda devlet bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarının oranlarını araştıran müşteriler için Şekerbank'ın kredi paketi vade süreciyle dikkat çekiyor.

Bazı bankaları arsa alımları için sağladıkları kredileri ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirip 36 ay vade olanağı sunuyorlar. Bazı bankalar ise müşterilerine 60 ay vadeli arsa kredisi sağlıyor. Şekerbank'ın kredi paketinde ise müşteriler arsa alımı için kredi kullanmak isterlerse 120 ay vadeli ödeme olanı hazırlayabiliyorlar.

ARSA ALACAKLAR İÇİN ŞEKERBANK KREDİSİ

Şekerbank arsa alacak olan müşterilerine çok uzun vadeli kredi sağlıyor. Bankanın sunduğu vade oranı çok sayıda müşterinin ilk tercihinin Şekerbank olmasına neden oluyor. Peki banka müşterilerine arsa kredisi paketinde neler sunuyor? İşte o olanaklar.

Şekerbank tarafından sağlanan arsa kredisi gerçek kişilerin, ticari nitelikte olmayan “arsa” alımlarının finansmanına yönelik olarak kullandırılır.

Kredi kullanımları yalnızca TL cinsinden olarak sağlanır.

Arsa alımlarında kişiler ve firmalar en fazla 120 ay vadeli bir ödeme planı oluşturabilirler.

Arsa kredisi kullanımlarında banka teminat olarak kredilendirilen arsa imarlı ise ipotek alınabilir, satın alınan arsanın imarlı olmaması halinde teminata başka bir gayrimenkulün (imarlı arsa, konut, işyeri) ipoteği alınabilir.

Müşteriler alacakları arsanın ekspertiz değerinin, % 50’sine kadar kredi kullanabilirler.

Kredi faiz oranları müşterilere özel olarak belirlenir.

ARSA KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Şekerbank müşterilerinin arsa kredisi başvurularını banka şubeleri üzerinden yanıtlıyor. Banka tarafından ilan edilen başvuru evraklarını derleyen vatandaşlar kendilerine en yakın Şekerbank şubesinden başvurularını yapabilirler. Şekerbank'ın resmi sitesinden ilan edilen arsa kredisi başvuru evrakları "Başvuru formu, kimlik fotokopisi, Kredi talebinde bulunan müşteri adına düzenlenmiş fatura, gelir belgesi, mal varlığını gösterir belgeler, alınmak istenilen gayrimenkulün tapu fotokopisi, " olarak açıklandı. Vatandaşlar bu evraklarla ile birlikte başvurularını yapabilecekler.

ARSA YATIRIMI YAPMAK İÇİN UYGUN ZAMAN MI?

Arsa yatırımı yapmak isteyen vatandaşların merak ettiği bir diğer konu ise fiyatlar. Gayrimenkul fiyatları 2020 yılında yaşanan kampanyalı krediler döneminde yüzde 30'lara varan fiyat artışları yaşadılar. Ancak daha sonra bankaların faiz oranlarını yükseltmesiyle kredi kullanımları azaldı. Yaz sonundan 2021 yılının ilk ayları kapsamında satışlar düşmeye devam etti. Bu dönemde fiyatlarda yüzde 10 ile yüzde 20 bandında indirimler yaşandı. Ancak bu süreçte kredi maliyetlerinin yıllık yüzde 25 seviyesinde olması yatırımcıların iki defa düşünmelerine neden oluyor.
Yorumlar (0)