ING Bankası Kredi Kartı Taksitlerini 3 Periyotta Erteliyor!

ING Bankası kredi kartı taksitlerini salgın döneminde iş kaybına bağlı ödemeyen müşterilerinin kredi kartı borçlarını toplamda 9 ay erteleyecek.

ING Bankası Kredi Kartı Taksitlerini 3 Periyotta Erteliyor!
ING Bankası kredi kartı taksitlerini salgın döneminde iş kaybına bağlı ödemeyen müşterilerinin kredi kartı borçlarını toplamda 9 ay erteleyecek. Ancak bu işlem için 3 farklı periyotta başvuru gerekiyor. İlk adım ve sonraki başvurular müşteri hizmetlerine yapılacak.

3 Periyotla Erteleme Nasıl Gerçekleşiyor?

Erteleme işlemi kredi kartının 2 aylık asgari tutarı ödenememiş olsa dahi yapılabiliyor. Ertelemedeki amaç ödenemeyen taksitleri ilk adımda 3 ay sonrasına aktarmak. Erteleme işleminde ise faiz oranı değişmeden hesaplama yapılacak.

9 aylık erteleme şansından yararlanmak için ilk olarak ING Bank’a 3 aylık erteleme için başvuru yapılıyor. Ardından 3 ay sonra gelen ilk taksitte ödeme durumu bulunuyor ise taksit ödemesi yapılabilir. Kişinin maddi yeterliliği hala bulunmuyor ise müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek bu bildirilecek ve ikinci 3 aylık ertelemeden yararlanılacak.

Bu periyot ardından, kişi son bir erteleme ile ilk taksiti ödeme sözünü sunar ise 3 aylık ek erteleme kapsamında kredi kartı borçlarını toplamda 9 ay öteleyebilecek. Başvurular ise devam ediyor.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

ING kredi kartı borç erteleme başvurusu için bankaya gitme gereği duyulmuyor. Kişi direkt olarak ING müşteri hizmetleri destek hattını telefonla arayacak. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra durumunu ifade ederek erteleme talep edecek. Temsilci ise gerekli kayıtları sistemden tanımlıyor.

Bu başvuru adımı ardından eğer başvuru sırasında birikmiş ve ödenememiş bir asgari borç var ise ödemesi yapılmayacak. Banka kişiye biriken borcunun 3 ay sonraki ödemeye aktarıldığı hakkında bir bilgilendirme SMS’i sunuyor. Pandemi koşullarına bağlı olarak gerçekleştiren ve vatandaşları rahatlatmak açısında uygula erteleme işleminin başvuruları devam ediyor.

Erteleme Yapan Diğer Bankalar

Erteleme imkanını sunan diğer bankalara bakıldığında ise 3 aylık erteleme bazında Yapı Kredi, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası yer alıyor. Bu bankalardan kredi kartı olan ve ödeme yapamayan kişilerde ertelemeden yararlanabilecekler.
Yorumlar (0)