Kabine Toplanıyor! 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizle Temel İhtiyaç Destek Kredisi 2. Faz Başvurusu ve Borç Erteleme Müjdesi Gelecek Mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği kabine toplantısı bugün yapılacak.

Kabine Toplanıyor! 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizle Temel İhtiyaç Destek Kredisi 2. Faz Başvurusu ve Borç Erteleme Müjdesi Gelecek Mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği kabine toplantısı bugün yapılacak. Kabine toplantısı konuları arasında kira düzenlemesi, fatura yardımı, yeni ucuz kredi desteklerinin yer aldığı iddia edildi. Peki, 2. faz destek kredisi verilecek mi?

Kabine toplantısı için beklenen kritik açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği kabine toplantısı bugün yapılacak.

KABİNE TOPLANTISI BUGÜN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık yapacağı kabine toplantısı 14 Aralık 2020 Pazartesi yani bugün saat 15:00 itibari ile yapılacak.

KABİNE TOPLANTISI KONULARI!

Gerçekleştirilecek olan toplantı kapsamında yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı, yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı uygulaması, korona virüs salgını nedeni ile alınacak yeni tedbir ve önlemler, kira düzenlemesi, fatura desteği ve yeni destek paketleri gibi önemli pek çok düzenleme yer alıyor.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK 6 AY ERTELEMELİ 0.49 FAİZLE BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ 2. FAZ BAŞVURULARI ALINACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün yapılacak olan açıklamada en çok merak edilen konuların başında yeni destek kredileri yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumartesi günü yapmış olduğu konuşmasında vatandaşa koronavirüs salgını nedeni ile yeni destek paketlerini duyuracaklarını açıklamıştı.

Bu paket kapsamında esnafa kira düzenlemesi, fatura desteği ve yeni kredi destek paketleri gibi pek çok önemli düzenlemenin bugün açıklanacağı belirtiliyor. Yapılan açıklama darda olan vatandaşa da yeni umut ışığı doğurdu. Vatandaşlar koronavirüs salgını döneminde Finansal İstikrar Kalkanı paketi kapsamında Mart ayında açıklanan destek paketi ile 6 ay ödemesiz dönemli 0.49 faiz oranı ile destek kredisi verilmeye başlanmıştı.

1 Nisan 2020 tarihi itibari ile verilmeye başlanan kredi paketinden milyonlarca kişi yararlanmıştı. Süreçte salgında 2. dalga etkisi ile vatandaşlar yeniden alınan zorunlu kısıtlama kararları nedeni ile yeniden maddi sorunlar yaşamaya başladı. Bu nedenle kamu bankaları tarafından 6 ay ertelemeli destek kredisi müjdesi verilmesi isteniyordu. Konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan açıklamalar bekleniyor.

VATANDAŞ KREDİ KARTI, KONUT, İHTİYAÇ VE TAŞIT KREDİSİ BORÇ ERTELEME, 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ 2. FAZ TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU İMKANI İSTİYOR! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün akşam saatlerinde yapacağı açıklama ile vatandaşlar bankalara olan kredi borçlarına erteleme ve düşük faizli kredi desteği verilmesini istiyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)