Kamu Bankaları Gaza Bastı! Kredi Borcu Yapılandırma, Faizsiz Kredi Desteği...

Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından verilen destekler katlanarak artıyor. Konu hakkında peş peşe açıklamalar gelmeye devam ederken takipteki kredi borçlarına yapılandırma ve faizsiz kredi paketleri hakkında da uyarı geldi. Ziraat Bankası yasal takip altına düşen kredi borcu yapılandırması için uyarıda bulundu.

Kamu Bankaları Gaza Bastı! Kredi Borcu Yapılandırma, Faizsiz Kredi Desteği...
Devlet bankaları pandemi döneminde düşük faizli kredi desteği paketleri ile çok sayıda fırsat sunarken 2021 yılında da destekler tüm hızı ile sürüyor.

ZİRAAT BANKASI'NA KREDİ BORCU OLANLAR DİKKAT! SON GÜN 31 HAZİRAN 2021

Konu hakkında açıklama yapan Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme, Tasfiye ve Hukuk Grup Başkanı Recep Türk tarafından yapılan açıklama ile sayıları 15 bini aşan kişinin başvuru yaparak kredi borcunu yapılandırdığını duyurdu.

Pandemi döneminde ekonomiyi desteklemek adına bireysel temel ihtiyaç destek kredisi, 1 sene ertelemeli konut kredisi ve 0.49 faiz oranlı taşıt kredisi başta olmak üzere çok sayıda destek kredisi verdiklerini hatırlatan bu desteklere ek olarak 31 Aralık 2020 tarihi ve öncesinde yasal takibe düşen borçlar için ödeme kolaylığı sunduklarını söyledi.Mart ayı başında yürürlüğe giren uygulamanın yoğun ilgi gördüğünü belirten Türk “Uygulamanın yürürlüğe girdiği günden bugüne kadar geçen çok kısa sürede 15 binin üzerinde hesap sahibi müşterimiz uygulamadan faydalanmış olup, talepler her geçen gün artarak devam etmektedir. Talepte bulunan müşterilerimizin yüzde 90’ı bireysel, yüzde 10’u ise tarımsal ve kurumsal segmentte yer alıyorlar" ifadelerine yer vererek son başvuru tarihinin 31 Haziran 2021 tarihi olduğunu hatırlattı.

HALKBANK FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK! 

Bir diğer açıklama ise Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapıldı. Arslan yapmış olduğu açıklamasında 6 ay ertelemeli 36 ay vadeli 100 bin lira faizsiz kredi paketine yoğun başvuru geldiğini belirterek “8 Mart’tan bugüne kadar geçen kısa sürede, Kadın Girişimci Kredimiz için 6 bin 500’ün üzerinde kullandırım yapılmış olup toplamda 425 milyon liraya yakın kredi hacmi gerçekleştirildi” diyerek esnaf ve sanatkarlara da faizsiz kredi desteği sağladıklarını ve hem esnafın hem de vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılan açıklama ile TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde de 6 ay borç ertelemesi yapacaklarını duyurmuştu.
Yorumlar (0)