Kamu Bankalarından Faizsiz, Uzun Vadeli Evlilik Kredisi! Düğün Sezonu Öncesi Kritik Açıklama!

Düğün sezonunun gelmesi ile hem evlenecek gençler masrafların altından nasıl kalacaklarını kara kara düşünmeye başladılar. TESK Başkanı Bendevi Palandöken evlenecek çiftlere sıfır faizli ve uzun vadeli evlilik kredisi verilmesi gerektiğini açıkladı. 

Kamu Bankalarından Faizsiz, Uzun Vadeli Evlilik Kredisi! Düğün Sezonu Öncesi Kritik Açıklama!

Düğün mevsimi geldi çattı. Evlenecek çiftler ise yeni bir ev kurmak ve diğer düğün masraflarını karşılamak için kara kara düşünmeye başladılar. Evlenmenin oldukça maliyetli bir hal aldığı Türkiye'de evliliklerin teşvik edilmesi için yeni bir öneri yapıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TSK) Başkanı Bendevi Palandöken yeni evlenecek çiftlere bazı imkanların tanınmasını istedi.

FAİZSİZ UZUN VADELİ EVLİLİK KREDİSİ

Tüm sektörleri etkilemesi açısından yeni evlenecek çiftler için devletin elini taşın altına sokması gerektiğini söyleyen Bendevi Palandöken, “Düğün harcamaları tüm sekötrleri etkiliyor ve ekonomiye canlılık kazandırıyor. Pandemi sürecinde esnaflarımız ciddi anlamda sıkıntı çektiler. Şimdi bunları telafi etme zamanıdır. Yenie vlenecek çiftlere tanınacak bazı imkanlar hem onların hayallerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak hem de esnafımızın işlerinde büyük bir hareketlilik kazandıracaktır.” dedi.

Yeni evlenecek çiftlere kamu bankaları üzerinden evlilik kredisi verilmesi gerektiğini söyleyen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni evlenecek olan çiftlerimizin çoğu gençlerimizdir. Yuva kurmaları için desteklenmelidirler. Bunun için de kamu bankaları tarafından bu vatandaşlarımıza uzun vadeli ve faizsiz evlilik kredisi verilmelidir. Bu verilen krediler direkt olarak ülke ekonomisine girecektir. Ticaret canlanacak ekonomi kalkınacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Düğünlere artık izin verilmesi gerektiğini söyleyen Bendevi Palandöken, “Türkiye'de yılda ortalama 600 bin çift evleniyorlar. Piyasa için de hayati önem taşıyor. Düğün sektörü önünü bir an önce görmeli. En azından 1 Haziran'dan itibaren açık hava ve kır düğünlerine izin verilmeli. Bu şekilde ekonomimizin hızlı bir şekilde toparlanmasına olanak doğacaktır.” dedi. 

ESNAF ZAM YAPMAMALI

Esnaflara da uyarılarda bulunan Bendevi Palandöken, “Esnaflarımız da düğünler için kendilerinden yapılacak alışverişlerde ellerini taşın altına koymalılar. Cazip kampanyalar ile bu ekonomik toparlanmaya destek olmalılar. Kesinlikle zam yapmaktan kaçınmalılar. Düğün sezonunda 415 meslek kolu fayda sağlıyor. Bunun planlamasını tüm birimlerce yapmak zorundayız. Evlilik kredisi burada çok kritik rol oynayacaktır.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)