KOSGEB'den Büyük Destek! 3 Yıl Geri Ödemesiz Faizsiz Kredi Fırsatı Kaçıyor!

KOSGEB tarafından verilen hibe ve faizsiz krediler için araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. KOSGEB 3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi nasıl alınır? KOSGEB faizsiz kredi şartları nelerdir? KOSGEB faizsiz kredi kimlere verilir?

KOSGEB'den Büyük Destek! 3 Yıl Geri Ödemesiz Faizsiz Kredi Fırsatı Kaçıyor!

Milyonlarca vatandaş yeni bir iş yeri kurmak veya işlerini büyütmek için KOSGEB'in verdiği hibe destekleri ve faizsiz kredileri araştırmaya devam ediyorlar. KOSGEB şartları karşılayan vatandaşlara 3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi veriyor. Bu faizsiz kredi başvuruları halen daha devam ederken bugün faizsiz kredi için son fırsat günü olacak. Bugün mesai saatinin bitimi ile faizsiz kredi fırsatı son bulacak. 

KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgilere göre 21 Mayıs 2021 tarihinde faizsiz kredi başvuruları kabul edilmesi sonlandırılacak. Ardından ise faizsiz kredi başvuruları için değerlendirme süreci başlayacak. Kredi talepleri uygun görülen vatandaşların kredi başvuru sonuçları da 17 Haziran 2021'de açıklanacak. 3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi bu sonuçların belli olması ile vatandaşlara verilecek. 

FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KOSGEB'den faizsiz kredi kullanmak isteyenler başvuru işlemlerini kurumun internet sitesi üzerinden yapabilecekler. Bu işlemler E-Hizmetler menüsünde yer alan “Mikro ve Küçük İşletmeler için Hızlı Destek Programı Başvurusu” hizmetinden gerçekleştirilebilecek. KOSGEB'e daha önce kayıtlı olmayan küçük ve mikro işletmeler sistem üzerinden kayıtlarını da yapabilecekler. 

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Küçük ve orta ölçekli işletmelere hibe desteği ve faizsiz kredi imkanı sağlayan KOSGEB her yıl on binlerce işletmeyi destekliyor. Uygun şartlarda finansman kaynağı bulan işletmeler üretime katkı sağlamak için faaliyet alanlarını genişletebiliyorlar. KOSGEB'den karşılıksız hibe destekleri verilebildiği gibi işletmelere faizsiz kredi de tanımlanabiliyor. KOSGEB kredileri Türkiye'de oldukça kullanılan bir finansman kaynağı oldu. Hem 3 yıl geri ödeme olmaması hem de faizsiz olması bu kredileri oldukça cazip bir hale getiriyor.

Faizsiz kredi başvurusu yapanlar yaklaşık bir aylık sürede bu kredilerini alabilecekler. KOSGEB faizsiz kredi ile Türkiye'de vatandaşlar desteklenmeye devam edecek.

Yorumlar (0)