KOSGEB Faizsiz Destek Kredisi Başvurusu Başladı! 3 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Başvuru Ekranı ve Şartları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan tam kapanma destekleri arasında yer alan KOSGEB faizsiz kredi başvurusu bugün itibari ile resmen başladı. İlk 3 senesi ödemesiz dönemli, faizsiz 30 bin TL kredi başvuru şartları neler, sıfır faizli kredi başvuruları nereden, devlet kimlere faizsiz kredi desteği verecek, 3 yıl geri ödemesiz kredi şartları neler, hızlı destek programı 36 ay ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılacak?

KOSGEB Faizsiz Destek Kredisi Başvurusu Başladı! 3 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Başvuru Ekranı ve Şartları

17 günlük tam kapanma dönemi ile beraber devlet tarafından verilecek olan destekler de merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tam kapanma destekleri kapsamında 36 ay geri ödemesiz dönemli sıfır faizli 30 bin TL destek kredisi müjdesi de verilmişti. 

36 AY ERTELEMELİ, FAİZSİZ 30 BİN TL KREDİ! 3 SENE ÖDEMESİZ DÖNEMLİ KOSGEB KREDİSİ BAŞVURULARI NE ZAMAN, KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Pandemi nedeni ile olumsuz etkilenen küçük ve orta ölçekli işletmelere yeni can suyu kredisi desteği verileceğinin açıklanması büyük heyecan yaratmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3 sene ertelemeli 30 bin TL kredi desteği için merak edilen detaylar belli oldu. 

Pandemi destek kredisi olarak duyurulan 3 sene ödemesiz dönemli, faizsiz kredi paketinde başvurular bugün itibari ile başladı. 3 Mayıs 2021 Pazartesi yani bugün itibari ile başvuru için aranılan şartları taşıyan firmalar ve kişiler başvurularını yapmaya başlayabilecek. 

Söz konusu başvurular KOSGEB üzerinden ya da başvuru sahibi tarafından e devlet üzerinden direkt olarak ta yapılabilecek. 

HIZLI DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA MİKRO İŞLETMELERE 30 BİN, KÜÇÜK İŞLETMELERE 75 BİN FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fazsiz hızlı destek programı kapsamında mikro işletmelere faizsiz 30 bin lira, küçük işletmelere ise faizsiz 75 bin lira pandemi destek kredisi verilecek. Kredi başvuru şartları ise şu şekilde sıralandı;

Koronavirüs salgını nedeni ile olumsuz etkilenmek ve gelir kaybına uğramış olmak, 

Covid - 19 neden ile nakit akışında bozulma yaşanması, 

Yaşanan olumsuzluklara rağmen istihdamını korumak yani işten işçi çıkarmamış olmak, 

İmalat sektöründe faaliyet göstermek. 

Yorumlar (0)