Sicili Kötü, Kara Listede Olanlara İhtiyaç Kredisi! Bankaların Özel Şartı

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında mart ayı ile birlikte indirimler geldi. Bu dönemde ilan edilen indirimlerden faydalanmak isteyenler için esnek ödeme seçenekleri de ek avantaj oluşturuyor.

Sicili Kötü, Kara Listede Olanlara İhtiyaç Kredisi! Bankaların Özel Şartı
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında mart ayı ile birlikte indirimler geldi. Bu dönemde ilan edilen indirimlerden faydalanmak isteyenler için esnek ödeme seçenekleri de ek avantaj oluşturuyor. Özellikle pandemi sürecinin ardından başlayan normalleşme döneminde çeşitli ihtiyaçları için kredi kullanacaklar bu avantajlı kredi paketlerinden faydalanabiliyorlar.

SİCİLİ KÖTÜ OLANLARA KREDİ FIRSATI

Bankaların ilan ettiği bu kredi kampanyalarından faydalanmak isteyenler için müşterilerin bankacılık işlemleri kredi puanlarının yüksek olması gerekiyor. Bankacılık kredi puanları kötü olanlar için ise bankaların kendilerine özel yöntemleri bulunmakta. Her banka müşterilerine kendi uyguladığı yöntemlerle yanıt veriyor. Bu çerçevede bankaları müşterilerine sundukları seçenekler şöyle.

Bazı Bankalar Kredi Olanağı Sağlamaz

Bazı bankalar kredi risk puanı düşük olan müşterileri için farklı kredi olanağı sağlamazlar. Bankalar müşterilerinin kredi taleplerini şartı veya ek teminat gösterilmesi durumunda bile kabul etmezler. Bu bankalar kredi kullanacak müşterilerin belli bir seviyede kredi puanlarının olmasını talep ederler.

Özel Şartlarla Kredi İmkanı

Bazı bankalar ise müşterilerinin kredi taleplerine ek koşullar ile karşılık verirler. Müşterilerinden kefil yada krediye karşılık olacak ek teminat talep eden bankalar bu şartların sağlanması durumunda kredi kullanımına izin verirler. Bankaların bu kararları tamamen kendi inisiyatifinde olup müşteriden müşteriye göre değişmektedir.

Ayrıca özel şartlarla kredi kullanacaklar için bankalar farklı prosedürlerde uygulayabilirler. Burada bankaların en çok tercih ettiği yöntem ise yüksek kredi faizi. Örneğin yüksek kredi puanına sahip bir müşteriye sunulan kredi faizi düşük kredi puanlı olan müşteriye daha yüksek oranla, daha yüksek maliyetten sağlanır.

HANGİ BANKALAR KREDİ OLANAĞI SAĞLAR?

Müşterilerin kredi puanları çok kötü olmadıktan sonra az riskli, riskli grupta yer alanlara aşağıda yer alan bankalar özel faiz oranlarıyla kredi olanağı sağlarlar. Bu kredi kampanyalarında vade süreci değişmez ancak bankaların faiz oranları değişir.

İNG Bank - 50 bin TL'ye kadar kredi sağlar. Yüksek faiz uygulama şartıyla.

QNB Finansbank - 70 bin TL'ye kadar kredi sağlar. Yüksek faiz uygulama şartıyla.

TEB - 30 bin TL'ye kadar kredi sağlar. Yüksek faiz uygulama şartıyla.

Bu bankaların dışında faiz oranını değiştirmeden kredi sağlayan ancak karşılığında ev, araba, işyeri gibi teminat eden bankalarda bulunmakta. Bu bankalar kredi faiz oranlarını, maliyetleri yükseltmeden kredi kullanımı imkanı verirler. Bazı bankalar hem kefil hem teminatı aynı anda talep ederler.
Yorumlar (0)