Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! Yüzde 50 İndirim Ve Düşük Taksit Fırsatı İle Borçlar Kapanıyor!

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın kredi ve kredi kartı borcu bulunuyor. Bankalar tahsil edemedikleri bu borçları belirli sürelerle varlık yönetim şirketlerine satıyorlar. Bu şekilde vatandaşlar bankalara değil bu şirketlere borçlu oluyorlar. Varlık yönetim şirketleri de vatandaşlara çeşitli indirimler ve ödeme kolaylıkları sağlıyor. İşte kredi ve kredi kartı borçlarını indirimli olarak ödeme imkanının ayrıntıları...

Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! Yüzde 50 İndirim Ve Düşük Taksit Fırsatı İle Borçlar Kapanıyor!

Türkiye'de bankacılık sektörü tahsil edilemeyen kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle yaşanan sorunlara farklı bir çözüm yolu buluyor. Batık kredi anlamına gelen bu borçlar bankaların bilançolarına olumusz yandıyor. Bundan dolayı bankalar bu borçlardan kurtulmak ve hesaplarını temizlemek için arayışlar içerisinde oluyorlar. 

KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇLARI SATILIYOR

Bankaların batık kredi olarak tanımladığı ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçlarından kurtulma yolu tamamen yasal bir uygulama olarak bu borçların varlık yönetim şirketlerine devredilmesi ile oluyor. Bankalar kredi borçlarının daha düşük bir düzeyinde nakit para karşılığında bu borçları varlık yönetim şirketlerine devrediyorlar. Bankalar bu şekilde uzun zaman alacak bu kredi geri ödemelerinden kurtuluyorlar. Borçlu müşterilerin durumunda da borçlou olunan kurum değişiyor. Devir işlemi gerçekleştikten sonra müşteriler varlık yönetim şirketleri ile muhatap oluyorlar.

BORÇLU VATANDAŞLARA YÜZDE 50 İNDİRİM VE TAKSİT İMKANI

Varlık yönetim şirketleri ödeme yapıp satın aldıkları kredi ve kredi kartı borçlarının devrinden sonra borçlu müşteriler ile irtibata geçiyor. Müşterilerin borçlarını ödemeleri için görüşmelere başlayan bu şirketler borçlu vatandaşlara bulamayacakları imkanları da sağlıyorlar. Bankalar herhangi bir indirim yapmazken varlık yönetim şirketleri kredi ve kredi kartı borçlusu müşterilere toplam borçlarından indirim sağlıyor. Bu indirimin ardından bir de bütçelerine göre ödeme kolaylığı getiren varlık şirketleri sorunlu olan ödemelerin yapılmasını sağlamayı amaçlıyor. 

KARA LİSTEDEN ÇIKMANIN YOLU

Varlık yönetim şirketleri ile görüşüp borçları konusunda anlaşma sağlayan vatandaşlar hem indirim imkanını hem de düşük miktarlı taksit imkanını kullanarak borçlarını ödeyebiliyorlar. Bu ödemeyi yapan vatandaşlar ödeme tamamlandığında ise bu borcun tüm etkisinden kurtulabiliyorlar. Borç nedeniyle bankaların kara listesine giren vatandaşlar borcun ödenmesinin ardından varlık yönetim şirketinin BDDK'ya bildirim yapması ile kara listeden çıkıyorlar. 

TAMAMEN YASAL

Varlık yönetim şirketleri tarafından verilen bilgilere göre kredi ve kredi kartı borcu ödemelerinde vatandaşlara önemli imkanlar sağlanıyor. Bu borçlar üzerinde indirim yapılmasının sağlanması ise bu şirketlerin ilgili borçları çok cüzi fiyatlarla bankalardan devralmalarından kaynaklanıyor. Bundan dolayı bazı durumlarda kredi ve kredi kartı borçları varlık yönetim şirketleri tarafından yarı yarıya indirilebiliyor. Bu şekilde ödeme yapan vatandaşlar bankacılık işlemlerinde negatif görünümlerini de tamamen yasal bir yolla ortadan kaldırabiliyorlar. 

Yorumlar (1)
ömer aktağ 1 hafta önce
brçlarımı ürenmek istıyorum ve başvuru yapmak istıyorum