KREDİ HABERLERİ

Masrafsız KOSGEB Destek Kredisi Veren Bankalar

Esnaflara sağlanan KOSGEB destek kredisi şubat ortası itibariyle daha çok aranır hale geldi. Esnafların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sağlanan KOSGEB destek kredisinin şartları ve bu krediyi veren bankalar listesi haberimizde.

KOSGEB tarafından sağlanan çok sayıda hibe destek programının yanında kredi destekleri de bulunuyor. Kendi işini açacak veya açmış durumda olan vatandaşların desteklenmesi amacıyla sağlanan destek ve kredilerle işyerleri faaliyetlerine daha rahat devam edebiliyorlar.

KOSGEB DESTEK KREDİSİ VEREN BANKALAR

KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla sağlanan programlar hem istihdamın artmasına hemde gelişmesi istenilen meslek alanların daha ileri seviyelere taşınmasını sağlıyor. KOSGEB bu alanda ilk defa iş kuracaklar için geleneksek girişimcilik programı ile hibe destek sağlarken bunun yanında özel finansmanlar sunuyor.

Sağlanan finansman, kredi destekleri arasından ise KOBİ bünyesinde olan esnaflara işletmenin finansal giderleri karşılamaları için farklı bankalar aracılığıyla sağlanan Kredi Faiz Desteği Programı büyük ilgi görüyor. KOSGEB’in bu programı kapsamında işletmelere, kendi gelişimleri için hazırlayacakları projelere kredi sağlanıyor. Masrafsız kredi desteği alabileceğini bankalar ise şunlar;

Kredi Desteği Alınabilecek Bankalar

* Akbank, Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, HSBC Bank, Alternatif Bank, İş Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Türk İktisat Bankası.

KOSGEB Kredi Faiz Desteği Programından faydalanmak isteyenler için süreç işletmeleri için hazırlayacakları projelere göre şekillenecek. Kendi işletmesini geliştirmek adına bir proje oluşturacak olan işletmeler, bu projelerini KOSGEB’e sunacaklar. KOSGEB’in projeye onay vermesi durumunda ise kredi paketinden faydalanılabilecek. İşletmeler bu kapsamda ilk önce proje onayını alacaklar daha sonra yukarıda yer alan bankalardan hangisiyle çalışmak istiyorlarsa başvurularını yapacaklar.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir