Normalleşme Süreciyle Yeni Ofis Alacaklara! 10 Yıl Vadeli İşyeri Kredisi

Normalleşme adına atılan ilk adımlar ve aşı çalışmalarının oldukça olumlu ilerliyor olması, iş dünyasına canlılık getirdi.

Normalleşme Süreciyle Yeni Ofis Alacaklara! 10 Yıl Vadeli İşyeri Kredisi
Normalleşme adına atılan ilk adımlar ve aşı çalışmalarının oldukça olumlu ilerliyor olması, iş dünyasına canlılık getirdi. Bu hareketlenmenin önümüzdeki günlerde artarak devam etmesi bekleniyor. Hareketlenmenin artmasıyla birlikte işyeri taleplerinin de artması bekleniyor.

Salgın sürecinde evinde çalışan ancak normalleşme ile birlikte dükkan, ofis açmayı düşünenler ise ilk olarak bankaların kredilerine bakıyorlar. Bu dönemde en uzun vadeli kredilerden bir tanesi de Halkbank'tan geldi.

10 YIL GERİ ÖDEMELİ İŞYERİ KREDİSİ

İşyeri almak isteyenler için Halkbank kredi sağlıyor. Diğer bankaların aksine Halkbank müşterilerinin kredi taleplerine daha uzun vadeli ödeme planı sunuyor. Özel bankalar başta olmak üzere işyeri kredileri genellikle ihtiyaç kredisi ile aynı vade süreci ile sağlanır. 36 ay vade ile verilen işyeri kredilerinde bazı bankalar ise 60 ay vade olanağı sağlar. Daha uzun vade talep edenler için Halkbank müşterilerine 120 ay vadeli işyeri kredisi imkanı sunar.

Halkbank işyeri kredisi kullanımlarına dair sitesinden yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında, "Herhangi bir ticari faaliyeti bulunmayan gerçek kişilerin, ticari olmayan yatırım (kiraya vermek) amacına yönelik olarak üçüncü şahıslardan satın alacakları işyeri niteliğindeki gayrimenkullerin finansmanı için kullandırılan kredimizdir." açıklamasında bulundu.

KREDİ ÖZELLİKLERİ

Halkbank tarafından sağlanan işyeri kredisinde müşteriler alacakları işyerinin ekspertiz değerinin yüzde 50'si oranında kredi kullanabilecekler. Örneğin müşteriler 200 bin TL değerinde bir işyeri almak istedikleirne 100 bin TL kredi kullanabilecekler.

Esnek ödeme seçenekelrinin yer aldığı işyeri kredisinde en uzun vade süreci 120 aydır. Mart 2021 başı itibariyle uygulanan faiz oranı ise yüzde 1.73 olarak ilan edildi. Bu faiz oranıyla kredi kullanacaklar için banka 100 bin TL kredi kullanımında oluşan ödeme planını açıkladı. "100.000 TL kredinizi aylık 2.268,73 TL taksit tutarı ile 120 ay vade ve 525 TL tahsis ücreti ödeyerek, %1,73 faiz oranı ile alabilirsiniz."

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İşyeri alacaklar 120 ay vadeli kredi kullanmak için başvurularını Halkbank şubelerine yapacaklar.
Yorumlar (0)