Son Dakika Haberi: BDDK Vatandaşa Kötü Haberi Verdi! Kredi Kartı Taksit Sayısı ve Taşıt Kredisi Vade Süresi Düştü

BDDK tarafından yapılan son dakika açıklaması ile milyonlarca kişiye kötü haber geldi! Kredi kartı kullanan kişiler için altın, elektronik ve mobilya sektöründe taksit sayısı düştü, taşıt kredisi vade sayısı 36 aya çekildi! Kredi kartı taksit sınırlaması! .

Son Dakika Haberi: BDDK Vatandaşa Kötü Haberi Verdi! Kredi Kartı Taksit Sayısı ve Taşıt Kredisi Vade Süresi Düştü
BDDK tarafından yapılan son dakika açıklaması ile milyonlarca kişiye kötü haber geldi! Kredi kartı kullanan kişiler için altın, elektronik ve mobilya sektöründe taksit sayısı düştü, taşıt kredisi vade sayısı 36 aya çekildi! Kredi kartı taksit sınırlaması!

Emlak365.com  / Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren yeni kararlarını peş peşe duyurdu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından açıklanan parasal sıkılaşma politikasını destekleyen kararlar kapsamında kredi kartı taksit sayıları düşürüldü, taşıt kredisi vade süresi düşürüldü.

BDDK AÇIKLADI: KREDİ KARTI TAKSİT SAYISI DÜŞÜRÜLDÜ! ALTIN, MOBİLYA, ELEKTRONİK VE KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDE YENİ KREDİ KARTINA TAKSİT SAYISI KAÇ OLDU, SINIRLAMA NE KADAR?

Milyonlarca kişinin kullanmış olduğu kredi kartı ile harcama tutarları her geçen gün artarken BDDK konu hakkında yeni bir düzenlemeye gitti. Yapılan düzenleme kapsamında kredi kartı ile alışverişte taksit sayısı düşürüldü.

Alınan karar kapsamında yeni taksit sayıları;

Basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda 8 aydan 6 aya,

Fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan televizyon alımları hariç elektronik eşya alımlarında 6 aydan 4 aya,

Mobilya ve elektrikli eşya alımlarında 18 aydan 12 aya düşürüldü.

ARABA ALACAKLARA KÖTÜ HABER! TAŞIT KREDİSİNDE EN UZUN VADE 48 AYDAN 36 AYA ÇEKİLDİ! 

Bir düzenlemede kredi çekerek araba satın almak isteyen kişilerin kullanmış oldukları araç kredisi paketleri için yapıldı. Yeni düzenleme kapsamında;

Nihai fatura değeri 300 bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde 48 aydan 36 aya,

Nihai fatura değeri 750 bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde 48 24 aya,

Taşıt teminatlı kredilerde 48 aydan 36 aya çekildi.
Yorumlar (0)