Son Dakika: Halkbank Üzerinden Kredi Kullanan Esnafa Faizsiz 6 Ay Borç Erteleme Müjdesi!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılan son dakika açıklaması ile daha önce borçları yapılandırılan ve taksitleri devam eden esnafın borcunun kalan taksitleri faizsiz 6 ay süreyle borç erteleme imkanı sunulduğunu duyurdu. TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası üzerinden kredi kullanan esnaf dikkat!

Son Dakika: Halkbank Üzerinden Kredi Kullanan Esnafa Faizsiz 6 Ay Borç Erteleme Müjdesi!
TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası üzerinden kredi kullanan esnafa borç öteleme imkanı sunuldu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile borç yapılandırma müjdesi verdi.

Pandemi nedeni ile zorlu bir mücadele sürecinden geçildiğini dile getiren Bakan Pekcan bu zorlu günlerde esnafın yanında olmaya devam edeceklerini dile getirerek TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde kalan taksitlerin faizsiz 6 ay boyunca erteleyeceklerini duyurdu.

BAKAN RUHSAR PEKCAN'DAN SON DAKİKA KREDİ BORÇ ERTELEME AÇIKLAMASI!1/3) Pandemiyle mücadele edilen bu zor günlerde, daha önce borcu yapılandırılan ancak ödeyemeyen veya yapılandırmadan faydalanamayan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ortağı esnaf ve sanatkârlarımıza destek olmak amacıyla yeni bir kolaylık hayata geçirildi.2/3) TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunularak yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldı.3/3) Yeni yapılandırmayla daha önce borçları yapılandırılan ve taksitleri devam edenlerin de kalan taksitleri faizsiz 6 ay süreyle ötelendi. Esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Yapılan açıklama kapsamında esnafın borcu faizsiz olarak 6 ay boyunca ertelenmiş olacak. Sunulan borç erteleme hakkından yararlanmak isteyen esnafların başvuru yapmaları yeterli olacak.

Bu sayede esnaf rahat bir nefes alacak ve borçlar 6 ay sonraya ertelenecek. Erteleme imkanından yararlanan esnaflar Mart ayında erteleme talebinde bulunmaları halinde kredi ödemelerini Eylül ayına kadar erteleyecek.
Yorumlar (0)