Şubat 2021 Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Şubat ayı konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları açıklandı.

Şubat 2021 Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Şubat ayı konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları açıklandı. Ev sahibi olmak, araç satın almak ve acil nakit paraya ihtiyacı olanlar için kamu bankalarının kredi faiz oranları listesi haberimizde...

Pandemi döneminde vermiş oldukları kredi kampanyaları ile adlarından söz ettiren devlet bankaları rekor oranda kredi kullandırımı gerçekleştirerek büyük bir çıkış yaşamıştı. Özellikle de Haziran ayında başlatılan destek kredisi paketleri ile 1 sene ertelemeli 0.64 faizle konut kredisi, 6 ay ertelemeli 0.58 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi ve 6 ay ertelemeli 0.49 taşıt kredisi paketleri ile pek çok kişi kredi kullanmıştı. Yaşanan yoğun talep sonrasında ne yazık ki enflasyon ve dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile Merkez Bankası parasal sıkılışma politikasına geçiş yapmış ve kredi faiz oranları da büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Ocak ayında yapılan son güncelleme ile kamu bankaları kredi faiz indirimi hamlesi yapmıştı. ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI ŞUBAT 2021 LİSTESİ Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası Şubat ayı kredi faiz oranları için son rakamların ilan etti. Açıklanan rakamlara göre Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı seçilen pakete göre belirlenirken; Ziraat Bankası çalışanın artısı ve emeklinin artısı ihtiyaç kredisi paketinde faiz oranı yüzde 1.58 olarak uygulanırken tüketici kredisi ürün paketinde ise yüzde 1.68 olarak revize edildi. Ziraat Bankası sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1.42 olarak uygulanırken ikinci el konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.47 oldu. Zirata Bankası taşıt kredisi paketinde ise kasko yapan kişilere araç kredisi faiz oranı yüzde 1.64 olarak uygulanırken kaskosuz taşıt kredisi faiz oranı 1.66 olarak uygulanıyor. 

HALKBANK İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI ŞUBAT 2021 LİSTESİ Halk Bankası ihtiyaç kredisi paketinde farklı çok sayıda seçenek sunarken Halkbank hızlı kredi paketinde faiz oranı yüzde 1.60 olarak uygulanırken, Halkbank maaş müşterisi, Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi paketinde yüzde 1.56 faiz oranı uygulanıyor. Halkbank yeşil ışık taşıt kredisi sıfır araç paketinde yüzde 1.58 oranını uygularken ikinci el araç kredisi paketinde ise oran yüzde 1.60 olarak uygulanıyor. Halkbank sıfır konut kredisi paketinde yüzde 1.42 oranı uygulanırken ikinci el konut alımlarında ise yüzde 1.47 oranı uygulanıyor. 

VAKIFBANK İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ ŞUBAT 2021Vakıbfank tarafından başlatılan kampanya kapsamında konut kredisi faiz oranı yüzde 1.40 olarak uygulanırken taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.48 olarak uygulanıyor. Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanmyası ise yüzde 1.52 olarak uygulanıyor. Ancak söz konusu oran kişinin kredi notuna göre belirlenirken kredi notu düşük olan kişilere daha yüksek faiz oranı uygulanıyor. Emlak365.com

Yorumlar (0)