Tam Kapanmada Konut, Taşıt Ve İhtiyaç Kredisi Taksitleri Erteleniyor Mu?

Türkiye'de tam kapanmaya geçiş yapılırken bazı düzenlemeler de ardı ardına gelmeye başladı. Bankalara vatandaşların olan kredi taksitleri hakkında bir düzenleme yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinin taksitleri ertelendi mi?

Tam Kapanmada Konut, Taşıt Ve İhtiyaç Kredisi Taksitleri Erteleniyor Mu?

Türkiye'de tam kapanmaya geçiş yapılırken vatandaşları direkt olarak etkileyecek çok sayıda düzenleme yapıldı. Bazı borçlar ve faturalar için erteleme imkanı getirilirken bankalara vatandaşların olan kredi borçları da gündem oldu. Kredi borçları hakkında bir düzenleme yapıldı mı? Konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinin takitleri ertelendi mi?

BANKA ŞUBELERİNDEN KREDİ TAKSİTLERİ ÖDENEBİLECEK Mİ?

Tam kapanma dönemi şartları etkin olurken vatandaşların en çok merak ettikleri konu sokağa çıkma yasakları uygulanırken borçlarını nasıl ödeyecekleri oluyor. Online olarak bu borçlar ödenebildiği gibi bazı vatandaşlar genellikle banka şubeleri üzerinden borçlarını ödeyebiliyorlar. Bu durumda olan vatandaşlar kredi borçlarını nasıl ödeyebileceklerini merak ediyorlar. Banka şubelerine gidemedikleri için bir erteleme durumunun da olup olmadığı merak ediliyor. Kredi borçlarının takitleri ertelendi mi?

KONUT, TAŞIT VE İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİTLERİ ERTELENDİ Mİ?

Tam kapanma döneminde yapılan düzenlemeler arasından konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinin ertelenmesine dair bir detay olup olmadığı merak ediliyor. Şu ana kadar bu konuda herhangi bir gelişme olmadı. Türkiye Bankalar Birliği kredi borçlarının ertelenmesine dair bir tavsiye kararı alınmadı. Bu yönde hükümetten de bir karar çıkmadı. Şu andaki güncel duruma göre konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi borçlarına ait taksit planlamaları geçerli. Vatandaşlar süresi içerisinde bu borçlarını ödemek zorundalar. Aksi durumda yasal faiz ve sonrasında yasal işlemler ile karşılabilirler.

KREDİ TAKSİTLERİ ERTELENMESİ DÜZENLEMESİ ÇIKACAK MI?

Kredi taksitlerinin ertelenmesine dair bir düzenleme çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Bu konuda vatandaşların yoğun talepleri yetkili mercilere bildiriliyor. En azından tam kapanma döneminde böyle bir uygulamaya gidilmesi isteniyor. Ancak şu ana kadar atılmış bir adım yok. Yinede Cumhurbaşkanı kararı ile bu gerçekleşebilir. Bankaların da bu konudaki yaklaşımı belirleyici olacaktır.

Yorumlar (0)