Türkiye'den Ev Alacak Yabancılara Konut Finansmanı Özellikleri

Türkiye'den ev almak isteyen yabancılara sağlanan konut finansmanı özellikleri neler? Hangi bankalar yabancıların ev alımlarına finansman desteği veriyorlar? Bankaların sunduğu vade süreci ve finansman limiti ne kadar? İşte Türkiye'den finansman kullanarak ev alacaklara sunulan özellikler.

Türkiye'den Ev Alacak Yabancılara Konut Finansmanı Özellikleri

Türkiye'den ev almak isteyen yabancıların sayısında kademeli olarak bir artış söz konusu. Özellikle dolar kurunun TL karşısında güçlenmesinin ardından çok sayıda yabancı Türkiye'den ev almanın yollarını arıyor. Yabancılara sunulan ek avantajlar el alacak yabancıları teşvik ediyor. 

YABANCILAR TÜRKİYE'DEN NASIL EV ALIRLAR?

Türkiye'den ev almak isteyen yabancıların çok büyük kısmı ödemelerini peşin yapmayı tercih ediyorlar. 1 Dolar'ın TL karşısında ki değeri nedeniyle peşin ödemeyi tercih eden yabancılar, zaman zaman Türkiye'de ki finansman olanaklarını da araştırıyorlar. Çeşitli bankalar ev alacak olan yabancılara konut kredisi sağlarken katılım bankaları da güncel kar payı oranları ile konut finansmanı sağlıyorlar. Yabancılara sunulan kredi veya finansman özellikleri ise farklı oluyor. 

YABANCILARA KONUT FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

Yabancı müşterilerinin Türkiye'den ev almalarına aracılık eden bankalardan birisi de Albaraka Türk Katılım Bankası'dır. Banka aşağıda yer alan özelliklerle yabancılar finansman sağlıyor ve taksitle Türkiye'den ev sahibi olmalarına aracılık ediyor. 

* Hayatını yurt dışında devam ettiren ve Türkiye’den konut almak isteyen yabancı ülke vatandaşları bu finansmandan faydalanabilir.

* Yabancılara konut finansmanı TL, USD veya EUR cinsinden kullanılır. 

* Alımı gerçekleştirilecek evin ekspertiz değerinin yüzde 50'si oranında finansman desteği verilir. 

* Ek gayrimenkul teminatında bulunulması durumunda konutun ekspertiz değerinin %100'ü kadar finansman verilir. 

* 120 aya kadar vade imkanı sağlanır. 

BAŞVURU AŞAMALARI

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına aracılık ederken finansman başvurularını sadece banka şubeleri üzerinden kabul ediyor. Finansman kullanacak olan başvurularını Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinden yapabilirler.

Emlak365.com