TÜRSAB Üyelerine Özel Halkbank 6 Ay Ödemesiz Dönemli 100 Bin TL Destek Kredisi Kampanyası Başlattı!

TÜRSAB Üyesi Seyahat Acentalarına Destek Paketi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile TÜRSAB Üyesi Seyahat Acentalarına Destek Paketi kampanyası başlatıldı.

TÜRSAB Üyelerine Özel Halkbank 6 Ay Ödemesiz Dönemli 100 Bin TL Destek Kredisi Kampanyası Başlattı!
TÜRSAB Üyesi Seyahat Acentalarına Destek Paketi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile TÜRSAB Üyesi Seyahat Acentalarına Destek Paketi kampanyası başlatıldı. Başlatılan kampanya kapsamında ilk 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere 36 ay vadeli 100 bin TL kredi verileceği açıklandı.

HALKBANK TÜRSAB SEYAHAT ACENTALARINA DESTEK PAKETİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI! 

Başlatılan kampanya hakkında açıklama yapan Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan "Bugün ülkemizin gelişmesinde kilit öneme sahip olan turizm sektörüne yönelik iş birliği için bir aradayız. Turizm sektörü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu küresel düzeydeki kısıtlamalar nedeniyle en çok etkilenen sektörlerden birisi olmuştur. Pandeminin yaygınlaşmasını durdurmak ve salgını kontrol altına almak amacıyla neredeyse tüm ülkeler önlem amaçlı seyahat ve sokağa çıkma kısıtlamaları uygulamaya koydu.

Seyahat hareketliliğinin azalması hem küresel düzeyde hem de ülkemizde turizm sektörünün olumsuz etkilenmesini beraberinde getirdi. Ancak geldiğimiz nokta itibarıyla hem bizim hem de sektörün geleceğe yönelik pozitif ve umut yüklü bir bakış açısı olduğunu belirtmek isterim" diyerek yeni destek paketini  duyurdu.

Başlatılan kampanya kapsamında TÜRSAB üyesi olması şartı ile seyahat acentesi olan işletmelere 100 bin liraya kadar kredi desteği sağlanacak. Kredi paketinden yararlanan işletmelere ödemelerine 6 ay sonra başlamak üzere 36 ay vadeli kredi kullanma imkanı sunulacak. Kredi paketinde belirlenen üst limit 100 bin lira olarak belirlenirken 10 bine yakın acentanın bu kredi kampanyasından yararlanması bekleniyor.
Yorumlar (0)