Vakıfbank’tan Son Dakika Yeni Salgın Destek Kredisi Duyurusu Geldi!

vakifbanktan-son-dakika-yeni-salgin-destek-kredisi-duyurusu-geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Bankası ile kaynak temini konusunda anlaşma imzalayan Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Vakıfbank salgın  döneminde maddi olarak olumsuz etkilenen KOBİ, işletme ve esnaflara yönelik 250 bin dolarlık yeni destek kredisi kampanyası başlattıklarını duyurdu.

İSTİHDAMINI KORUYACAK İŞLETMELERE KREDİ DESTEĞİ VERİLECEK! 

Kampanya hakkında açıklama yapan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, salgın destek paketi hakkında merak edilen soruları yanıtlayarak “İnanıyorum ki bu kredilerimiz işletmelerimize iyi gelecek. Dünya Bankası’ndan sağladığımız toplam 250 milyon dolarlık kaynağın 100 milyon dolarlık kısmı, SADEK-Kadın İşletmesi, 5 yaşa kadar işletme ve gelişen bölge işletmesi özelliği taşıyanlara, 125 milyon dolarlık kısmı ise SADEK-diğer işletme özelliği taşıyan işletmelere kullandırılacak. Kaynağın 25 milyon dolarlık kısmı ise ‘Salgın Destek Paketi’nden faydalanabilecek işletmelere kullandırılacak” sözleri ile ana amaçlarının istihdamı desteklemek olduğunu söyledi.

Salgın destek kredisi paketi kapsamında istihdam sayılarını koruyan ya da arttırmayı taahhüt eden firmalara 60 ay vadeli aynı faiz oranları ile kredi desteği sağlanacak. Dünya Bankası ile yapılan anlaşma kapsamında bir firma tek seferde 3 milyon dolar ve muadili TL, Euro azami kredi kullanabilirken, bu tutar toplamda ise 6 milyon dolar ve muadili TL, Euro ile sınırlandırılacak. Yeni destek kredisi paketinden KOBİ’ler, kadın girişimciler, genç işletmeler ile kalkınmada öncelikli yörelerde faaliyet gösteren firmalar öncelikli olarak yararlanabilecek. Kredi paketi hakkında merak edilen detaylar bankanın şubeleri tarafından verilirken kredi başvuruları da yine Vakıfbank şubeleri üzerinden kabul edilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir