Yatırım Yapacağınız Arsayı 120 Ay Vadeli Banka Kredisiyle Alın

Bankaların arsa kredilerin vade süreleri genellikle 36 ay yada 60 ay olarak uygulanır.

Yatırım Yapacağınız Arsayı 120 Ay Vadeli Banka Kredisiyle Alın

Bankaların arsa kredilerin vade süreleri genellikle 36 ay yada 60 ay olarak uygulanır. Ancak çoğu bankanın aksine bazı bankalar 120 ay vade ile arsa kredisi imkanı sunuyorlar.

Emlak365.com - Arsa alacak olan vatandaşlar için kredi olanaklarını ve Aralık 2020 döneminin kalan bölümü için arsa fiyatlarını araştırdık. İşte arsa fiyatlarına ilişkin son durum ve uzun vadeli arsa kredileri. 

ARSA FİYATLARINA İLİŞKİN SON GELİŞMELER

Gayrimenkul sektörü 2020 yılı genelinde rekor satış oranları bekliyor olsa da kış aylarında sektör yeniden durma noktasına geldi. Haziran 2020 itibariyle başlayan ve Ağustos ayı başına kadar devam eden tarihi konut kredisi kampanyaları başta konut olmak üzere gayrimenkul satışlarını rekor seviyelere ulaştırmıştı. Bu dönemde yüzbinlerce konut satılırken arsa satış oranları da 3'e katlanmıştı. Daha sonra kredi faiz oranlarının kademeli ve sert bir şekilde yükselmesiyle gayrimenkul satışları gerilemeye başladı. Aralık 2020 döneminde zirve noktasında olan kredi faiz oranları nedeniyle sektör temsilcileri satışların çok azaldığını ifade ediyorlar. Satışların azalmasıyla gayrimenkul fiyatlarında bir miktar fiyat indirimleri de gelmeye başladı. 

120 AY VADELİ ARSA KREDİSİ

Arsa alacaklar için çoğu özel banka 36 ay vade imkanı sağlıyor. Kamu bankaları ise 60 ay vadeli kredi imkanı sunuyorlar. Bazı özel bankalar gayrimenkul yatırımları için müşterilerine 120 ay vade olanağı sağlıyorlar. Bu bankalardan bir tanesi de Şekerbank. 

Şekerbank krediyle arsa alacaklara 120 ay vade olanağı sağlıyor. Ödeme erteleme ve esnek ödeme seçeneklerinin yer aldığı kredi için müşterilerin ek teminat göstermesi talep edilebiliyor. Bunun yanında arsa kredisi faiz oranı ise kişiye özel olarak belirleniyor. Arsa kredisi başvuruları banka şubelerinden yapılıyor. 

Yorumlar (0)