Yeni Destek Kredisi Paketinin Detayları Açıklandı! İlave İstihdam Finansman Desteği Başvuru Şartları Neler?

Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün düzenlenen basın toplantısı ile yeni kredi teşvik paketini duyurmuştu.

Yeni Destek Kredisi Paketinin Detayları Açıklandı! İlave İstihdam Finansman Desteği Başvuru Şartları Neler?
Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün düzenlenen basın toplantısı ile yeni kredi teşvik paketini duyurmuştu. Yapılan açıklamada 24 ay vadeli ilk 6 ayı ödemesiz dönemli 100 bin TL kredi desteği sunulacağı ilan edilmişti.

YENİ İLAVE İSTİHDAM FİNANSMAN DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün ekonomi reformu tanıtım toplantısı ile ilan edilen kredi paket kapsamında istihdamın korunması ve teşvik edilmesi için de yeni bir kredi paketi açıklanmıştı.

Açıklanan pakette Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan duyuruda "İlave istihdam finansman desteği adı ile yeni bir destek paketi getiriyoruz. Yeni destek likidite sıkıntısı çeken mikro ve küçük ölçekli firmalar bundan yararlanacak. Kredi Garanti Fonu kefaleti ile 24 ay vadeli, ilk 6 ayı ödemesiz olmak üzere 100 bin lira kredi kullanabilecek.

En fazla 5 kişiye kadar olan bu uygulamada taahhüdünü yerine getiren şirketler istihdam oluşturmaları halinde bankalardan çok daha düşük faizlerle kredi kullanma imkanı elde edecekler. Nakdi ücret desteğinden yararlanarak çalışanlarını tekrar işe alan işletmelerde imkandan yararlanabilecekler" diyerek kredi paketi hakkında müjdeyi vermişti.YENİ KREDİ PAKETİNDEN KİMLER NASIL, YARARLANACAK?

Likidite sıkıntısı çeken mikro ve küçük ölçekli işletmeler ilave istihdam sağlamaları halinde yeni finansman destek paketinden yararlanabilecek. En fazla 5 kişiye kadar taahhüdünü yerine getiren firmalara en fazla 500 bin TL ile sınırlandırılmak üzere her bir ilave istihdam için 100 bin TL düşük faizli, ilk 6 ayı ödemesiz dönemli kredi desteği sağlanacak.

Nakdi ücret desteğinden yararlanıp çalışanını tekrar istihdama dahil eden işverenler, gereken şartları taşımaları durumunda da kredi paketinden yararlanabilecek. Firmalar ilave istihdam için yıl boyunca ödediği sosyal sigorta ve işsizlik sigortası primlerini kredi finansman maliyetinden düşerken kişi başına verilen prim desteği 12 ay süre ile devam edecek.
Yorumlar (0)