Yüzde 100 Finansman Desteğiyle Gayrimenkul Yatırımı Şubat Fırsatlarıyla

Bankaların gayrimenkul yatırımlarına özel bazı finansmanları ve kredileri bulunuyor.

Yüzde 100 Finansman Desteğiyle Gayrimenkul Yatırımı Şubat Fırsatlarıyla
Bankaların gayrimenkul yatırımlarına özel bazı finansmanları ve kredileri bulunuyor. Kamu bankaları ile özel bankalar müşterilerine farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile kredi olanağı sağlıyorlar.

Faizsiz ödemesi yapmak istemeyenler için ise katılım bankaları ise müşterilerine finansman kapsamında bazı ek seçenekler sağlıyorlar. Bankaların bu fırsatlarını genel olarak sizlerle paylaşırken Albaraka Türk Katılım Bankası'nın yüzde yüz oranla sunduğu finansmanı detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

GAYRİMENKUL YATIRIMI İÇİN FİNANSMAN VE KREDİ OLANAKLARI

Tüm bankalar müşterilerinin arsa, işyeri, dükkan, büro gibi yatırım amacıyla alacakları gayrimenkuller için kredi olanakları sunuyorlar. Bankaların bu kredi oranları ve kredi vade süreleri birbirinden farklı oluyor. Örneğin gayrimenkul yatırımlarını ihtiyaç kredisi vade sürecinde sağlayan bankalar var. Bu bankalar müşterilerine gayrimenkul alımlarında en fazla 36 ay vade olanağı sunuyorlar. Bankaların genel vade süreçlerine ilişkin bir değerlendirme yapılacak olursa bankalar genellikle 60 ay vade ile gayrimenkul yatırım finansmanı sağlıyorlar. Bunların dışında Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası müşterilerine sundukları gayrimenkul kredilerinde, finansmanlarında 120 ay vade olanağı sağlıyorlar.

Bankaların kredi kullanım limitleri de vatandaşlar için ayrı bir önem taşıyor. Burada uygulanan genel oranlar ise yüzde 50, yüzde 70 ve yüzde 75. Bankalar müşterilerinin alacakları gayrimenkullerin değerine göre bir limit sunuyorlar. Bu oranlar ise müşterisi olunan bankaların kredi, finansman özelliklerine göre değişir.

ALBARAKA TÜRK'TEN YÜZDE 100 FİNANSMAN


Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin gayrimenkul alımlarının tamamına finansman sağlıyor. Bankanın resmi sitesinden ilan edilen finansman özelliklerinde müşteriler hiç peşinat ödemesi yapmadan talep ettikleri arsa, işyeri için finansman kullanabilecekler. Sadece aylık finansman taksiti ile gayrimenkul sahibi olmak isteyen müşterilerin sağlamaları gereken koşul ise ek teminat. Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerinin kullanacakları finansman için hem alacakları gayrimenkulün ipotek edilmesini hemde o gayrimenkul dışında ek bir teminat sunulmasını talep ediyor. Bu şartı sağlayanlar yüzde 100 gayrimenkul finansmanı kullanabilecekler.Yorumlar (0)