Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Düşük Faizli Kredi için Tarih Verdi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın gün içerisinde yapmış olduğu yazılı açıklamasında yüksek faiz oranlarına ilişkin değerlendirmeler bulundu.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Düşük Faizli Kredi için Tarih Verdi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın gün içerisinde yapmış olduğu yazılı açıklamasında yüksek faiz oranlarına ilişkin değerlendirmeler bulundu. Hüseyin Aydın konuşmasında bankacılık sektörününe ilişkin de görüşlerini kamuoyu ile paylaştı ve düşük faizli krediler için tahminlerini açıkladı.

Türkiye'de bankacılık sektörünün geçmiş dönem başarıları ve 2021 yılı beklentilerine ilişkin Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'dan açıklama geldi. Gün içerisinde yazılı bir açıklamada bulunan Hüseyin Aydın değerlendirmelerinde kredi kullanımlarına ve önümüzdeki dönemde kredi faiz oranlarının ne olacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ'NDEN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ AÇIKLAMASIZiraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın genel olarak bankacılık sektörü ve Ziraat Bankası'nın faaliyetlerine dair önemli bilgiler verdi. Yazılı açıklamasının başında salgın döneminde bankacılık sektörünün etkisine değinen Aydın, bu süreçte yüzde 35 oranında kredi artışı sağlandığını bildirdi. Kredi kullanımlarında yaşanan bu artışın ekonomiye büyük destek sağladığını söyleyen Aydın, pandemi döneminde dünyada büyüyen iki ülkeden birinin Türkiye olduğunu hatırlattı. Salgın sürecinde, bankacılık sektöründen beklenenlerin hayata geçirildiğini ifade eden Hüseyin Aydın, kredi kullanımlarında yaşanan artışın yan etkilerinin de olduğunu ifade etti. Özellikle 2020 yılının son döneminden itibaren piyasalarda toplanma olduğını ifade eden Aydın yılın kalannda iyleşme sürecinin devam edeceğini söyledi.Faiz Oranlarının Düşmesini BekliyoruzTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın yazılı açıklamasının devamında 2021 yılının kalan döneminde piyasalarda yaşanan iyileşmenin devam edeceğini beklediklerini ifade ederek enflasyon ve faizlerin gerileyeceğinin tahmin edildiğini aktardı. Emlak365.com

Yorumlar (0)